„Pagasta vēsture” ar novadpētnieku Jāni Kudiņu

AKTUĀLI

Maļinovas pagasta bibliotēkas lietotāji, sadarbībā ar Višķu pagasta bibliotēku un tās lietotājiem, devās izzinošā ekskursijā uz Višķu pagastu. Višķu pagasta novadpētnieks Jānis Kudiņš ekskursiju iesāka ar nelielu stāstu par pagasta vēsturi un vietējā muzeja eksponātu iepazīstināšanu. Nākošais pieturpunkts bija Višķu Sv. Jāņa Kristītāja katoļu baznīca, tās vēsture, kā arī Višķu draudzes prāvesta - mocekļa Vladislava Litaunieka dzīvesstāsts.

Kalna Višķu Vīksnas koka leģendas un nostāstus visi klausījās ar lielu interesi, it sevišķi par apslēpto lādi ar zelta naudu, par balto jaunavu un nelaimīgo mīlestību.

Braucot uz Višķiem, apstājāmies pie Ebreju masu slepkavības piemiņas zīmes, kur noklausījāmies stāstu par tā laika baisajiem notikumiem. Klātesošie dalījās bērnības atmiņās, kas dzirdēti no vecākiem par ebrejiem, to tradīcijām, par Višķu ciema vēsturi.

Ekskursijas noslēgumā ezera krastā kopīgi tika dziedātas dziesmas, lasīta dzeja un stāstīti nostāsti. Sirsnīgā atmosferā laiks paskrēja nemanot.

Paldies Višķu pagasta bibliotekārēm Jekaterinai Lonskai un Aleksandrijai Jefimovai par ekskursijas organizēšanu un, protams, vislielākais paldies Jānim, mūsu ekskursijas vadītājam.

Ebrū māksla bibliotēkā