Pagasta svētki Medumos!

AKTUĀLI

19. augustā “Labdarības piknikā” bija silti kā mājās, jo sākotnējā pasākuma ideja bija palīdzēt finansiāli patversmes “Otrā māja” dzīvniekiem, kā arī vairāk par viņiem pastāstīt, lai dzīvniekiem rastos cerība atrast savas mājas. Visa ziedotā nauda, 640 eiro, jau pārskaitīta patversmes kontā.

Svētki sākās ar dažādam aktivitātēm. Viesiem ļoti iepatikās loterija, jo katrs laimēja kādu derīgu dāvanu. Kopā ar Latgales Dizaina biedrību gan lieli, gan mazi apgleznoja sev brošas. Mākslinieki, Jeļena Požarska, Anastasija Laurena un Boriss Borisovs, iepriecināja visus ar dažādu tehniku un stilu gleznām. Boriss pat uzdāvināja divas gleznas izsolei, kuras nopirka koncerta laikā.

Demenes un Laucesas jaunieši iepriecināja bērnus ar sejas apgleznošanu. Kopā ar Natāliju Lebedjoku katrs varēja izpausties radošajā gleznošanas procesā - art terapijas nodarbībās. Medumu un Salienas bibliotēkas sagatavoja savas radošās darbnīcas un spēles. Medumu skolas skolniece, Angelina Širjajeva, piedalījās pasākumā ar uzlīmju darbnīcu. Raimonds Stikāns iepazīstināja ar sava privātā muzeja Pirmā pasaules kara kolekciju. Arī jaunais Kara muzejs iepriecināja visus šajā diena ar savu fotoizstādi “Dzīvnieki Pirmajā pasaules karā”. Batuti, burbuļi, fotozonas - katrs atrada sev tīkamu nodarbi.

Pašā Tautas namā bija iespēja drusku atvēsināties, apsēstiem un noskatīties filmu par patversmes “Otrā māja” dzīvniekiem. Filma tapa jauniešu projektu konkursa “Attīsti sevi!" ietvaros.

Stundas laikā visi bija iedvesmoti ar kanisterapiju (suņu terapiju) profesionāla kinologa – kanisterapeites Antoņinas Nackevičas vadībā. Viņai palīdzēja Nataļja Kravcova un Aleksandrs Volkovs. Bērnu interesi iespaidoja labsirdīgie suņi ar savu mierīgumu un laipnību.

Labdarības tirdziņš, kurš izcēlās aktivitāšu centrā, izbrīnīja ar savu dažādību. Šeit bija iespēja nopirkt gan saldumus, gan dārza dekorus, gan stilīgas somas. Viss, kas tapis nedēļas laikā, bija pārdots trīs stundu laikā. Arī Medumu rokdarbu pulciņš “Kaleidoskops” sagatavoja skaistas adītas lietas.

Natālija Križanovska, kopā ar savām meitenēm, iekustināja visus ar karstām Zumba dejām. Pēc aktīvas izkustēšanās, sekoja visa pasākuma kulminācija - Suņu skrējiens! Bērnu skrējienā uzvarēja Imants Borovskis, otro vietu izcīnīja Ņikita Beļavskis, trešo - Kristīne Kraukle. Otrajā skrējienā piedalījās ģimenes un uzvarēja Borovsku ģimene, otro vietu ieguva Mihailovu ģimene, bet trešo vietu Čorniju ģimene. Pēdējā skrējienā pieaugušajiem uzvarēja Ignatijs Mihailovs, otro vietu izcīnīja Sandra Fjodorova un trešo vietu - Olga Petkune. Visi dalībnieki ieguva superīgas balvas no sponsoriem!

Visā vakara garumā katrs varēja pastaigāties pa aleju “Gribu mājās”, kurā bija attēloti 15 dzīvnieki no patversmes, kas meklē māju. Iestājoties tumsai, tā bija apgaismota un bija redzama no ceļa. Cilvēki, braucot no ezera apstājās un gāja apskatīties, kas pie mums notiek. Muzikālo pavadījumu organizēja Henrihs Deruks ar savām melodiskām skaņām. Vēlāk pārvietojamies dziļāk parkā, pa ceļam saņemot garšīgu sēņu zupu, ko pagatavoja mūsu jaunieši.

Svētku koncertu iesāka Medumu bērni ar savu deju. Ar aplausiem bija sagaidīta vokāliste Lidija Breska, kas ar savu maģisko balsi visus saviļņoja. Par dejām parūpējās apbrīnojamās dejotājas no Malika Dance Studio.

Kopā pavadījām brīnišķīgu laiku! Paldies vasarai! Paldies visiem, kuri bija iesaistīti mūsu svētkos! Paldies Augšdaugavas novada jaunatnes iniciatīvu projektu konkursam "Attīsti sevi!", bērnu un zīdaiņu internetveikalam pamperis.lv, Daugavpils Escape Room, Daugavpils Leļļu Teātrim, Sweet dreams svētku nomai, Restime kajaku nomai, māksliniekam Borisam Borisovam, Ivaram Utinānam, DreamDeco – dāvanas un dekors, Pirmā pasaules kara muzejam, Sapņu ģimenes muižai, Kafejnīcai "Kotoffski", MiniMe - veikalam mazuļiem un mammām, fotogrāfiem Marijai Bobiļevai, Yelena Semjonova Photo, kinologam Antoņinai Nackevičai, Kublu Nomai Daugavpilī, Demenes un Laucesas jaunatnei, Aelitai Kožemjakinai, Henriham Derukam par muzikālo noskaņu, Pāvelam Baranovskim par sagādāto medu, Malika Dance Studio, Lidijai Breskai, jauniešu attīstības centram, Raimondam Stikānam, Diānai Mikulanei, īpašām ziepēm no FitLife, Zumba Fitness pieaugušajiem un bērniem, Dmitrijam Truškinam, IVS D apbalvojumi, Tatjanai Nikolskai, veikalam SIA “Tikka” un SIS “Batler Vel”, Gunitai Belinskai, Valērijam un Natālijai Lebedjokiem, Grigorijam Siņicinam, Raisai Bogdanovai un, protams, aktīvajiem Medumu iedzīvotājiem un viesiem.

Tiksimies 10. septembrī Medumu parkā svētkos, kas būs veltīti TĒVA DIENAI!

Lai katram ir mājas, kurās ir silti!

Sagatavoja: Medumu pagasta Tautas nama kultūras darba vadītāja Anita Drozdova

Vairāk fotogrāfiju šeit.

24. augustā Naujenes bibliotēkā notiks maketa veidošanas darbnīca ar Alekseju Pozdņakovu!