Pagarina ārkārtējo situāciju pierobežā

AKTUĀLI

1. februārī Ministru kabinets apstiprināja grozījumus rīkojumā Nr. 518 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", kas paredz pagarināt ārkārtējo situāciju Ludzas novadā, Krāslavas novadā, Augšdaugavas novadā un Daugavpils pilsētā līdz 10. maijam, ņemot vērā nemainīgo situāciju uz Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas.

Šāds straujš nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaita pieaugums ir saistīts ar Baltkrievijas varas iestāžu taktikas maiņu - sākot ar 2021. gada 13. decembri trešo valstu valstspiederīgie mēģina nelikumīgi šķērsot Latvijas–Baltkrievijas valsts robežu mazās grupās no 3 līdz 12 personām vairākas reizes diennaktī un dažādās vietās. Tāda taktika rada nepārtrauktu Latvijas–Baltkrievijas valsts robežas apdraudējumu un apjomīga resursu iesaistes nepieciešamību no Valsts robežsardzes, Nacionālo bruņoto spēku un Valsts policijas puses.

Kopš 2021. gada 10. augusta kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 5477 cilvēki.

Vakcinācija Skrudalienas pagastā