Operatīvā hidroloģiskā informācija uz 27. februāri

AKTUĀLI

Turpinoties siltam laikam, strauji kūst gan sniega sega, gan ledus Latvijas upēs un ezeros. Ūdens līmenis turpina paaugstināties, vietām paaugstinās straujāk. Straujākajos upju posmos turpina sairt ledus, paliek palieku piesalas, bet lielākoties ledus kūst uz vietas. Vairākās upēs iet ledus.

Daugavā no Zapadnaja Dvina līdz Ullai ūdens līmenis svārstījās ± 6 cm, Polockas - Krāslavas posmā ūdens līmenis paaugstinājās par 32...61 cm diennaktī, bet posmā Daugavpils - Jēkabpils ūdens līmenis paaugstinājās par 12...17 cm. Indricā, Laucesā, Dubnā pie Sīļiem, Rēzeknē, Aiviekstē un Mazajā Juglā ūdens līmenis paaugstinājās par 21...69 cm diennaktī, bet Pededzē, Ogrē un Lielajā Juglā ūdens līmenis paaugstinājās par 46...87 cm diennaktī. Ošā pie Kūleniekiem ūdens līmenis pazeminājās par 11 cm.

Gaujā ūdens līmenis paaugstinājās par 17...56 cm diennaktī, Tirzā pie Lejasciema paaugstinājās par 97 cm, Vaidavā un Amatā par 21...39 cm, bet Palsā pie Vilkzemniekiem ūdens līmenis pazeminājās par 4 cm. Salacā Mazsalacas - Lagastes posmā ūdens līmenis paaugstinājās par 2..18 cm, bet tās baseina upēs ūdens līmenis paaugstinājās par 24...48 cm.

Lielupē Mežotnes - Staļģenes posmā ūdens līmenis paaugstinājās par 79...101 cm diennaktī, Jelgavas - Slokas posmā par 10..24 cm. Mēmelē pie Tabokines, Viesītē un Misā ūdens līmenis paaugstinājās par 24...44 cm, bet Mūsā pie Bauskas, Svētē, Tērvetē un Bērzē ūdens līmenis paaugstinājās par 73...103 cm diennaktī.

Ventā Leckavas - Vārdavas posmā ūdens līmenis paaugstinājās par 43..72 cm, pie Kuldīgas paaugstinājās  par 1,46 m diennaktī, bet pie Vendzavas par 42 cm. Abavā, Imulā un Bārtā pie Dūkupjiem ūdens līmenis paaugstinājās par 42...48 cm, bet Užavā un Durbē ūdens līmenis pazeminājās par 11...15 cm.

Šorīt Daugavā novērojumu staciju posmos ledus sega ar lāsmeņiem vai ledus sega. Daugavā pie Piedrujas un Jēkabpils zem ledus vižņi. Upē pie Piedrujas un posmā Daugavpils - Jēkabpils uz ledus ir ūdens, bet pie Krāslavas - piekrastes vaļumjoslas. Daugavas baseina upēs ledus sega ar lāsmeņiem, daudzviet uz ledus ūdens. Aiviekstē ledus ir pacelts, gar krastiem vaļumjoslas un pie Aiviekstes HES arī zem ledus ir vižņi. Rēzeknē pie Griškāniem ledus segā ir plaisas. Ogres upē pie Ogres ledus iešana un ledus sablīvējums lejpus posteņa, upes lejteces posmā pie tiltiem ledus sega saglabājas.

Gaujā ledus sega ar lāsmeņiem vai ledus sega, uz ūdens ir ledus, bet pie Siguldas tikai paliku piesalas. Tirzā ūdens tek pa ledus virsmu, Amatā paliku piesalas, bet Vaidava - brīva. Salacā pie Mazsalacas un Sedā pie Oleriem gar krastiem paliku piesalas, Rūjā pie Vilnīšiem vaļumjoslas.

Lielupē Mežotnes - Staļģenes posmā ledus ir pacelts, pārējā upes posmā ledus sega. Misā nepilna ledus sega, Bērzē pie Baložiem ledus sakustēšanās, Svētē pie Ūziņiem ledus ir pacelts un notiek ledus sakustēšanās, Tērvetē pie Bramberģes ledus kūst uz vietas un notiek ledus sakustēšanās.

Ventā pie Leckavas paliku piesalas, bet pie Kuldīgas iet reti vižņi. Abavā nepilna ledus sega. Ciecere, Imula, Užava, Rīva, Roja, Irbe, Durbe - brīvas.

Mazajā Juglā pie Stariņiem sakustējies ledus.

Šodien un turpmākajās dienās ūdens līmenis Latvijas upēs galvenokārt turpinās paaugstināties. Turpinās kust ledus, palielināsies lāsmeņu platības.  Gar krastiem veidosies vaļumjoslas, vietām ledus tiks pacelts. Latvijas upju notece turpinās palielināties. Siltā laika ietekmē, paaugstinoties ūdens līmenim, ledus iešana turpināsies Kurzemes un Zemgales upēs. Gaidāms, ka Mūsā pie Bauskas un Lielupes augštecē sāksies ledus iešana. Iespējama sastrēguma izveidošanās lejpus Mežotnes novērojumu stacijas. Austrumu daļas upēs vietām gaidāma lokāla ledus sairšana. Straujākajos posmos ies ledus.

Pavasarī bīstams ir arī biezs ledus!! Atrasties uz ledus ir ļoti BĪSTAMI!

Informācijai sekojiet LVĢMC mājaslapā jaunumu sadaļā, Plūdu riska informācija sistēmā (PRIS), brīdinājumu sadaļā, kā arī sociālajos medijos Twitter un Facebook.

Aizpildi aptauju un piedalies balvu izlozē