Operācija “Penseja” un citi Līgo piedzīvojumi Višķos

AKTUĀLI

2018.gada 23.jūnijā, pašā Līgo vakarā, Daugavpils novada Višķu estrādē notika svētku uzvedums “Operaceja “Penseja” i cyti Kazimira Adamoviča pīdzeivõjumi”, pulcējot ap diviem tūkstošiem skatītāju.

Vakara gaitā tika risināti jauni izaicinājumi galvenā varoņa Kazimira Adamoviča (aktieris Ritvars Gailums) dzīvē, kurš sapņoja par svinīgu aiziešanu pensijā. Tomēr šarmantās Veņas (Veneranda Zeile) un viltīgās Broņas (aktrise Kristīne Veinšteina) sacensība par Kazimira sirdi visu pārvērta īstā mīlas trīsstūrī, piepildot pasākumu ar jokiem, skatītāju konkursiem, asprātībām un labu garastāvokli ikvienam apmeklētājam.

Uzvedumu muzikāli bagātināja gan populāri mūziķi Dainis Skutelis, Sandis Ulpe, Juris Ostrovskis, gan grupas “Latgales Dāmu Pops” un “Dabasu Durovys”, gan amatiermākslas kolektīvi – Višķu sabiedriskā centra jauniešu vokālais ansamblis “Anima Corde”, Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” tautas deju ansamblis “Līksme” un folkloras kopa “Dyrbyni”. Uzveduma noslēgumā tika iedegts lielais svētku ugunskurs. Savukārt Jāņu nakts zaļumballē muzicēja Dainis Skutelis un līdz pat rītam izturīgākos līgotājus lustināja grupa “Mõrys Olūts”.

Līgo svētku svinēšanu Višķu estrādē, gleznainā Luknas ezera krastā, jau piekto gadu rīkoja Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA”. Pasākumu atbalstīja Daugavpils novada dome, Višķu pagasta pārvalde, tirdzniecības centrs “Solo”, viesnīca Park hotel “Latgola”, “Pabeerzner”, “Latgales Alus”, “Latgales Laiks” un “Mercurita”.

FOTOGALERIJA

Maļinovieši apmeklēja Daugavpils Krievu kultūras centru