Olimpiskajā dienā Kalupes pamatskolā viesojās biatlona zvaigzne Jēkabs Nākums

AKTUĀLI

22.septembrī 563 norises vietās visā Latvijā notika "Olimpiskā diena 2017". Olimpiskā diena katru gadu tiek organizēta, lai popularizētu Olimpiskās vērtības – draudzību, cieņu un izcilību. Devīze šajā gadā “Vingro svaigā gaisā!” aicināja pasākuma dalībniekus sportot brīvā dabā un gūt no tā prieku. Jau piekto gadu Olimpiskā diena noritēja Kalupes pamatskolā, uz kuru pulcējās gan vietējie skolēni, gan ciemiņi no Biķernieku pamatskolas, Špoģu un Vaboles vidusskolas. Šogad Olimpiskais vēstnesis Kalupē bija divu Olimpisko spēļu dalībnieks, Eiropas čempions biatlonā, pasaules čempions vasaras biatlonā, Latvijas biatlona izlases treneris –  Jēkabs Nākums.

Pēc  svinīgās karoga pacelšanas un kopējās iesildīšanās, interesentā stāstījumā par savu dzīves gājumu un sportista gaitām dalījās Jēkabs Nākums. Bērni ar lielu interesi klausījās un savām rokām aptaustīja biatlonista sporta inventāru, augstākā kaluma medaļas un nozīmītes no neskaitāmām sacensībām. Jēkabs Nākums atklāja, ka tiekšanās uz virsotnēm nav viegla, bet to var paveikt, ja vien ir nosprausts mērķis. Sākumā Jēkabs trenējās slēpošanā, savukārt  turēt rokās šauteni izmēģināja vien 14 gadu vecumā. “Tad, kad es biju pirmajā biatlona treniņā, man trāpījās nikns treneris, kurš savulaik bija izaudzinājis junioru pasaules čempionus un nespēja iedomāties, ka viņam kādreiz būs jāstrādā ar iesācējiem un tik maziem bērniem, kā es. Pirmajā treniņā es ar asarām acīs aizgāju projām un domāju, ka tas ir mans pēdējais treniņš, jo es nezināju, kurā vietā stobrā liek patronu. Es visu treniņu nomocījos un treneris nemaz nenojauta, ka es nezinu, kā ir jāšauj. Otram trenerim tomēr izdevās mani pierunāt, lai es turpinu, ” atmiņās gremdējās Nākums. 1986.gadā Alūksnē atvēra Murjāņu filiāli, kur trenēja jaunos biatlonistus, tostarp nākamo sporta zvaigzni.

Vai skolēni zina ar ko biatlonisti nodarbojas vasarā?  Brauc ar rollerslēpēm! Kā ar tām braukt, sporta zālē nodemonstrēt palīdzēja Jēkaba Nākuma draugs, studiju un izlases biedrs, Daugavpils novada domes Sporta nodaļas vadītājs Edgars Miglāns.

Jēkabs Nākums aicināja bērnus nodarboties ar sportu, tomēr neaizmirst domāt arī par izglītības un profesijas apgūšanu, jo sportista karjera ir ļoti īsa. Viņš norādīja, ka ikviens var izmēģināt slēpot pa vietējiem kalniņiem, un ja tas iepatīkas, var doties uz tuvāko sporta bāzi Daugavpilī, kur biatlonistus trenē Pjotrs Sardiko un Oļegs Maļuhins. “Labi, ja skolās ir tādi apstākļi, ka var ziemā trenēties slēpošanā, jo tas norūda, ļauj iziet svaigā gaisā un rada prieku,” aicināja pasaules čempions.

Uz jautājumu, vai ir cerība par biatlona spožuma atjaunošanos Latvijā, Jēkabs ir piesardzīgs. “Nevar teikt, ka mums aug jaunā nomaiņa skaitliskā apjomā, bet ir sportisti, kas pamazām sāk parādīties pie apvāršņa. Tas ir skaidrojams ar demogrāfisko situāciju visās sfērās, sports ir tikai viena no jomām, kas no tā cieš. Šobrīd mēs mēģinām vienam Maskavas latvietim nokārtot pilsonību, lai viņš varētu pārstāvēt Latviju un aizpildīt esošo tukšumu,” pastāstīja Olimpiskais vēstnesis.

Pēc saistošā stāstījuma, skolēni ar Jēkabu Nākumu labprāt fotografējās un lūdza autogrāfus. Biatlonista vadībā bērni vingroja skolas pagalmā un pēc tam devās sacensties dažāda veida aizraujošās stafetēs.

FOTOGALERIJA

Novada domes sēde