Nozlēdzies tradicionālais skatuves runas konkurss “Zelta sietiņš”

AKTUĀLI

14. septembrī jau 18. reizi Raiņa mājā Berķenelē notika skatuves runas konkurss “Zelta sietiņš”. Šogad konkursā piedalījās 35 skolēni no dažādām Latgales skolām. Dalībnieki runāja Raiņa un Aspazijas dzejas vārsmas un dažādu autoru darbu fragmentus par Raiņa bērnību.

Pirms konkursa uzvarētāju apbalvošanas Raiņa mājā tika atklāta Šveices biroja  Daugavpilī izstāde-instalācija BuchBasel (Grāmatu Bāzele). Izstādes autore Elīna Hrščanoviča pastāstīja Berķeneles viesiem par iespaidiem no  literārā festivāla Bāzelē (Šveice). Festivāla Šveicē koncepcija ir līdzīga Dzejas dienu svētkiem Latvijā - vēl būtiskāks salīdzinājums kļūst zinot, ka Rainis Šveicē dzīvoja 15 gadus, kur guva iedvesmu daudziem saviem literārajiem darbiem.

2018. gadā par skatuves runas konkursa “Zelta sietiņš” laureātiem kļuva: 2-4. klašu grupā – Salas vidusskolas 2. klases skolnieks Dāvis Līcītis; 5.-9. klašu grupā – Ludzas pilsētas ģimnāzijas 8. klases skolniece Ksenija Meļņikova; 10-12. klašu grupā – Daugavpils Valsts ģimnāzijas 12. klases skolniece Marija Meldra Kraukle.

Visi konkursa dalībnieki saņēma Kultūras pārvaldes pateicības rakstus un grāmatu dāvinājumus, laureāti tika apbalvoti ar konkursa speciālo balvu “Zelta sietiņš”, kuru no māla izveidoja keramiķe Mairita Folkmane.

FOTOGALERIJA

Raiņa māja Berķenelē www.rainamaja.lv tālr.:29272200; 26638038

Notiks labdarības pasākums "Es - zodiaka zīmes tēlā"