Novada svētkus apmeklēja ārvalstu delegācijas

AKTUĀLI

Par godu Daugavpils novada svētkiem, novadā viesojās vairākas sadarbības pašvaldību delegācijas. Tie ir novada pašvaldības ilggadējie sadarbības partneri. Zarasu pašvaldību pārstāvēja pašvaldības mērs Nikolajs Gusevas un mēra padomnieks Petras Ivanovas, Lomžas rajonu - pašvaldības priekšsēdētājs Lehs Mareks Šablovskis, priekšsēdētāja vietniece Marija Dziekoņska, padomes priekšsēdētājs Jan Kučinskis, valdes locekļi Kazmiež Polskowskis un Tadeušs Guraļčiks, novada finansiste Gražina Kolodziejska, lauksaimniecības un būvvaldes nodaļas vadītāja Krystyna Gosiewska, novada Nodarbinātības pārvaldes direktors Miečislavs Bieniek, kā arī attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Edīta Zawojska, Roķišķu rajonu - pašvaldības mēra vietnieks Tadas Barauskas un mēra padomnieks Vitautas Saulis, Braslavas rajonu - padomes priekšsēdētāja vietnieks Aleksandrs Makarevičs, Deputātu padomes priekšsēdētāja Ņina Pučinska, kā arī Braslavas centrālās rajona slimnīcas galvenā ārsta vietnieks Jevgēņijs Matusevičs, Glubokoje rajonu - Nodarbinātības un sociālās aizsardzības pārvaldes vadītāja Jeļena Borovika un Zalesskas ciema izpildkomitejas priekšsēdētājs Boriss Zajac. 24. augustā Daugavpils novada domē notika viesu delegāciju sagaidīšana, savukārt pēcāk – delegācijas apmeklēja Daugavpils novada svētkus Juzefovas parkā. Oficiālās pieņemšanas laikā delegāciju vadītāji pateicās Daugavpils novadam par aicinājumu uz svētkiem, kā arī iespēju apmeklēt vairākus novada objektus. Klātesoši delegāciju sagaidīšanā un Novada svētkos bija arī Krievijas Federācijas ģenerālkonsulāta konsuls - padomnieks Daugavpilī Nataļja Pustovalova un Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsuls Daugavpilī Vladimirs Klimovs.

Daugavpils novada svētku ietvaros Naujenes Novadpētniecības muzejā tika atklāta Daugavpils novada domes sadarbības partneru - Polijas Republikas Lomžas rajona pašvaldības izveidotā izstāde "Lutoslavsku ģimene - neparastas personības - poļu sirdis, pasaules prāti".

Izstādi atklāja Lomžas rajona starosta Lehs Mareks Šablovskis, kurš uzsvēra Lutoslavsku ģimenes unikalitāti un neapšaubāmo ieguldījumu ne tikai Drozdovas, bet arī Polijas valsts un pasaules zinātnē un kultūrā.

Lomžas rajona starostas vietniece Marija Dziekoņska pastāstīja par Lomžas rajona vēsturiskiem sakariem ar Latviju, atgādinot par majora Vladislava Ragiņa personību un brāļu Lutoslavsku izglītības vēsturi Jelgavā un Rīgā.

Maļinovas pagasta bērnu un jauniešu vizīte Latgales centrālajā bibliotēkā