Novada sportisti no Latvijas Jaunatnes Olimpiādes atgriezās ar medaļām

AKTUĀLI

No 7. līdz 9.jūlijam Cēsīs, Ogrē, Priekuļos un citās Vidzemes pilsētās notika pēdējo 2 gadu lielākās Latvijas jaunatnes sporta sacensības – Latvijas Jaunatnes Olimpiāde 2017. Olimpiādē ap 3000 16-17gadu veci sportisti no 82 Latvijas novadiem un pilsētām sacentās gandrīz visos olimpiskajos sporta veidos (izņemot moderno pieccīņu). Šāds pasākums no Eiropas Savienības valstīm notiek tikai Latvijā.

Daugavpils novads tika pārstāvēts 3 sporta veidos – boksā, brīvajā cīņa un vieglatlētikā, visi 17 dalībnieki ikdienā nodarbojas ar sportu Daugavpils novada sporta skolā.

Vieglatlētika.

Augstvērtīgākais sasniegums bija novada komandas karognesējai atklāšanas parādē, naujenietei Olgai Ignatjevai – 2.vieta trīssoļlēkšanā (kopā 25 dalībnieces) ar rezultātu 11.50 m. Uzvarēja Jēkabpils pārstāve, trešā sportiste no Liepājas.

Viktorija Jevdokimova izcīnīja 3.vietu 400m barjerskrējienā, kalupietis Mareks Meženiks izcīnīja 3.vietu 3000m skrējienā.

Diemžēl Mareks savā pamatdisciplīnā – 2000 m/kavēkļu skrējienā nevarēja startēt, jo neilgi pirms starta viņam atsvaidzinājās kājas trauma, līdz ar to novadam netika gandrīz vai “ieplānota” medaļa. Nedaudz nepaveicās arī augstlēcējai Darijai Stepanovai 4.vieta un 4. vieta arī meiteņu kvartetam zviedru stafetē. Visus pieminētos sportistus sacensībām gatavoja Jana un Dmitrijs Hadakovi.

Bokss.

Boksā Daugavpils novads tika pārstāvēts ar 5 dalībniekiem. Pirmajā sacensību dienā notika ceturdaļfināli un pēc tiem noskaidrojās, ka 3 mūsu bokseri ir izcīnījuši vismaz 3. vietu, sevišķi lielas cerības likām uz Edvīnu Kotelu, kurš izskatījās visstiprākais savā svara kategorijā un reāli varēja izcīnīt uzvaru Olimpiādē gan sev, gan vienīgo uzvaru Olimpiādē novadam, bet atkal jāsaka vārds diemžēl – pēc svētku gājiena Edvīns guva sadzīvisku traumu un ārsti viņu fināla cīņām nepielaida, tāpēc bija jāsamierinās ar trešo vietu. Labākais no mūsu bokseriem bija Valērijs Ivanovs, kurš finālā līdz 91kg, ļoti spraigā cīņā ar rezultātu 2:3 zaudēja Rīgas pārstāvim. Vēl 3.vietu svara kategorijā līdz 75kg izcīnīja Daniels Vasiļjevs, kuram pusfinālā pretī stājās daudzkārtējs Latvijas čempions un Eiropas čempionāta 5.vietas ieguvējs daugavpilietis Edgars Koržeņevskis. Visi mūsu komandas bokseri dzīvo Kalkūnos un viņus trenē Gļebs Zujevs.

Brīvā cīņa.

Iepriekšējā Olimpiādē 2015.gadā tieši brīvās cīņas sportisti novadam izcīnīja visvairāk medaļu – 4 zelta un vienu bronzu. Bet šī “zelta” paaudze jau izaugusi līdz pieaugušo vecumam un šajā Olimpiādē nedrīkstēja startēt, viņu maiņai vēl tik augstu rezultātu nav, jo mums nav iespējama tik liela dalībnieku atlase kā Daugavpilī vai Rīgā, tomēr arī šogad brīvās cīņas sportistu sniegums jāvērtē ar + zīmi. Visi 4 novada sportisti, kuri piedalījās Olimpiādē, priekšsacīkstēs izcīnīja pa vienai uzvarai un vienam zaudējumam, tas viņiem atļāva finālā cīnīties par 3.vietu, šo vietu spēja izcīnīt naujenietis Sergejs Šatrevičs. Ļoti interesanta cīņa par 3.vietu sanāca Vasilijam Isačenko, kurš cīņas sākumā ar 0:8 zaudēja, bet tuvojoties beigām izvirzījās jau vadībā ar 11:10, tomēr pēdējās sekundēs izlaida uzvaru, zaudējot ar 11:12. Cīņas komandu trenēja Andrejs Andrijanovs.

Jāsaka, ka startēja mūsu sportisti lieliski, izcīnītas 7 medaļas, tieši tikpat, kā pirms 2 gadiem, diemžēl šoreiz neviena zelta. Treneri ar pamatīgu darbu bija izdarījuši visu, lai sportisti labi nostartētu šajās sacensībās, var droši teikt, ka vismaz 80% mūsu komandas bija reāli medaļu kandidāti, tāpēc komandas moto bija “Mums vajag tikai veiksmi Cēsīs, Ogrē, Priekuļos”, bet kā reiz tās mums šoreiz nedaudz pietrūka, lai izdotos viss ieplānotais, tāds nu  ir sports.

Pēc labi padarīta darba sportistiem un treneriem neliela atpūta un atkal sāks griezties treniņu un sacensību karuselis. Veiksmi turpmākajos sezonas startos!

Liels paldies visiem treneriem, kuri neskaitot savas darba stundas un līdzekļus sagatavoja sportistus Latvijas Jaunatnes Olimpiādei – Janai un Dmitrijam Hadakoviem, Andrejam Andrijanovam, Gļebam Zujevam, Ivanam Kolosovam un Sergejam Petrakovam.

Liels paldies arī Daugavpils novada vadībai par finansiālo atbalstu, kā arī Domes priekšsēdētājai Janīnai Jalinskai un Sporta nodaļas vadītājam Edgaram Miglānam par morālo atbalstu, klātienē apmeklējot atklāšanas parādi!

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavoja: Sporta skolas direktors Jānis Skrinda

Mainījušies deputāta Jāņa Belkovska pieņemšanas laiki