Novada skolas iesaistījās akcijā “Skrien Daugavpils novads!”

AKTUĀLI

Pirmo reizi Daugavpils novads iesaistās akcijā “Skrien Daugavpils novads!”. Daugavpils novada posma organizatori ir sporta klubs „Sport Lat” sadarbībā ar biedrību „Skrien Latvija” un Daugavpils novada domi. Skrējienā piedalījās skolēni no visām novada vispārizglītojošām skolām. Akcijas mērķis ir popularizēt Baltijas lielāko skriešanas festivālu „BigBank Skrien Latvija”, iesaistot fiziskās aktivitātēs arī bērnus, jauniešus un iedzīvotājus no lauku reģioniem.

Akcija sākās agri no rīta un norisinājās visas dienas garumā. Kopā ar skolēniem skrēja novadnieks, sešu maratonu dalībnieks Latvijā, Lietuvā, Portugālē un Amerikas Savienotajās Valstīs – Jānis Kolužs. Piedalījies arī Ņujorkas maratonā, pārstāvot Latviju un nesot valsts karogu. Ar interesi jaunie sportisti un skolēni pēc distances klausījās skrējēja stāstos un uzdeva jautājumus. Jānis Kolužs atzina, ka skriešana viņam ir patīkama aizraušanās, iespēja satikties un iegūt jaunus draugus.

Biedrības “Skrien Latvija” pārstāvis Aigars Strauss bija patīkami pārsteigts par akcijas dalībnieku entuziasmu, radošumu un optimismu. “Šogad, paplašinājām akciju un skrienam arī novadā. Esmu sajūsmā par to, kā novada skolēni mūs sagaida. Patīkami ir tas, ka kopā ar mums skrien arī novadnieks Jānis Kolužs, kurš absolvējis Špoģu vidusskolu. Bērni ir uzzīmējuši ļoti interesantus un patriotiskus plakātus, tādā veidā atbalstot akcijas dalībniekus un savus vienaudžus. Prieks, ka jaunieši novadā ir tik azartiski un prot gūt prieku no sporta un veselīga dzīvesveida”, tā A. Strauss.

Skolēni atzina, ka skriešana un, protams, jebkura fiziska aktivitāte, padara cilvēku veselīgāku un laimīgāku. Špoģu vidusskolas skolēni un aktīvie jaunieši Rūdolfs un Diāna lepojas, ka dzīvo Višķos, jo te atrodas novadā vienīgais stadions un pagastā dzīvo gana sportiski jaunieši. Atbildot par to, kā viņi tika iedvesmoti skriešanai un dalībai akcijā, Rūdolfs pastāstīja, ka speciāli pirms akcijas tika veidoti uzmundrinājuma plakāti un skolēni skrēja ar domu par Latviju, jo šogad valsts svin savu simtgadi. Rūdolfs un Diāna ierosināja arī citus skriet, jo sports sniedz prieku un labu garastāvokli.

29. aprīlī Daugavpilī norisināsies “Bigbank skrien Latvija” 2. posms, kurā būs iespēja piedalīties arī mūsu novada skolēniem.

FOTOGALERIJA

Starptautiskais hokeja turnīrs "Daugavpils novada kauss"