Novada jaunieši dosies uz tautas deju festivālu Dobelē

AKTUĀLI

Šogad gadā jau 25. reizi notiks tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda”, kuru šoreiz uzņems divas pilsētas – Dobele un Ventspils. Festivālu rīko Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām.

Tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda” gadu gaitā ir izaudzis par vērienīgu pasākumu, kurš katru gadu notiek kādā no Latvijas pilsētām. Ja festivāla pirmsākumos 1990. gadā Rīgā, Mazajā Ģildē, notika nelieli koncerti, piedalījās 22 kolektīvi un 600 dejotāji, tad šobrīd festivāla dalībnieku skaits mērāms vairākos tūkstošos.

Tautas deju festivālam “Latvju bērni danci veda” Dobelē 24. maijā gatavojas 3856 dejotāji no 111 deju kolektīviem. Šajā pilsētā festivāls notiek jau otro reizi. 2007. gadā šeit sadejoja 1980 dejotāju. Festivālā Dobelē piedalīsies dejotāji no Augšdaugavas, Bauskas, Cēsu, Dienvidkurzemes, Dobeles, Jelgavas, Krāslavas, Ķekavas, Līvānu, Ludzas, Madonas, Ogres, Olaines, Preiļu, Rēzeknes, Ropažu, Saldus, Saulkrastu, Siguldas un Smiltenes novadiem un no Daugavpils, Jelgavas, Jūrmalas un Rīgas valstspilsētām. Festivāla laikā pilsētas ielās un laukumos tiks izdejotas kolektīvu iemīļotās dejas, to kuplinās tradicionālais gājiens, kas pilsētu krāšņo ar dejotāju tautas tērpiem un bērnu čalām.

Dobelē Augšdaugavas novadu pārstāvēs Lāču pamatskolas un Vaboles pamatskolas deju kolektīvi.

Savukārt 25. maijā festivāla dalībniekus uzņems Ventspils. Arī Ventspilī festivāls notiek otro reizi. Ja 2012. gadā šeit sadejoja ap 3600 dejotāju, tad šogad savu dalību pieteikuši 83 deju kolektīvi ar 1723 dejotājiem no Aizkraukles, Alūksnes, Dienvidkurzemes, Krāslavas, Kuldīgas, Ķekavas, Ogres, Preiļu, Ropažu, Siguldas, Saldus, Talsu, Valkas un Ventspils novadiem, kā arī Jūrmalas, Liepājas, Rīgas un Ventspils valstspilsētām.

Festivāla pilsētas ar lielu atbildību gatavojas un ar prieku gaida ciemos festivāla dalībniekus, atverot savas sirdis bērniem un jauniešiem no visas Latvijas.

Aizvadīta aizraujoša diena Bebrenē