Novada dome pasniedza pateicības novada labākajiem sportistiem

AKTUĀLI

17.septembrī sumināja Jaunatnes olimpiādes dalībniekus, kuri izcīnīja augstvērtīgas vietas dažādos sporta veidos. Šogad tika apbalvoti 10 sportisti. Par augstiem sasniegumiem vieglatlētikā pateicību saņēma Olga Ignatjeva, Vladislavs Čemis, Jūlija Ignatjeva  un Mareks Meženiks.  Par augstiem sasniegumiem boksā pateicību saņēma Ņikita Zujevs, Aleksandrs Rabotjaga un Romualds Gribanovs. Savukārt, pateicības par augstiem sasniegumiem brīvajā cīņā saņēma Romans Atrahimovičs, Daniils Antonovs un Maksims Romanovs. Pateicās arī jauno sportistu treneriem par viņu ieguldītu darbu. Šoreiz godināja  Andreju Andrijanovu, Janu Hadakovu, Gļebu Zujevu un Dmitriju Hadakovu.

Daugavpils novada pašvaldības izpilddirektore Vanda Kezika īpaši atzīmēja to, ka daži sportisti jau ne pirmo reizi saņem balvas. “Esmu lepna ar to, ka Jūs esat tie, kas nes Daugavpils novada vārdu mūsu valstī. Gribu novēlēt, lai treneriem vienmēr būtu resurss ar kuru strādāt, lai sportistiem ir gandarījums par saņemtām medaļām un jauniem sasniegumiem. Jūs esat mūsu nākotne un piemērs tam, ka smags darbs dod augstus rezultātus.”

Pateicības pasniedza Daugavpils novada domes priekšsēdētāja 1.vietnieks Aivars Raščevskis. “Es ļoti ceru, ka kādreiz kāds no Jums kļūs par olimpisko čempionu. Mūsu novada dome centīsies arī turpmāk atbalstīt sportistus un palīdzēt viņiem tikt pie jauniem rekordiem. Jūs esat mūsu lepnums un mūsu nākotne.”

Par sacensībām pastāstīja Daugavpils novada sporta skolas direktors Jānis Skrinda. “Latvijā notiek sacensības jauniešiem visos Olimpiskajos sporta veidos. Uz sacensībām bija ieradušies aptuveni 3000 bērnu no vairāk kā 90 pašvaldībām. Pateicoties mūsu treneru un sportistu lieliskajam darbam, mēs, starp visām 90 pašvaldībām, bijām 15.vietā pēc medaļu skaita. Mūsu mazā sporta skola, kurā ir ap 200 skolēniem spēja iegūt augstus rezultātus sacensību laikā, kā arī pārspēt lielākas sporta skolas no citām pašvaldībām. Sacensībās mūsu skolu pārstāvēja 25 bērni, 10 no viņiem izcīnīja medaļas, starp kurām 3 bija zelta. Šīs sacensības ir īpašas mūsu novadam, jo zelta medaļas 3 sporta veidos vinnēja mūsu sportisti boksā, vieglatlētikā un brīvajā cīņā.” Arī, sporta skolas direktors pastāstīja, ka no visām sacensībām mūsu sportisti atgriežas ar medaļām un, šogad, 7 bērni ir startējuši Latvijas izlases sastāvā dažādās pasaules sacensībās, pasaules skolēnu čempionātā, Baltijas sacensībās un citos.

Gunārs Kucins, Sporta nodaļas vadītājs Daugavpils novada domē, uzskata, ka ir loti svarīgi, lai jaunieši pēc skolas neapstājas un turpina nodarbības ar sportu jau citās vecuma kategorijās, kā arī paaugstina savas spējas kļūt vēl labākiem.

Olga un Jūlija Ignatjevas pastāstīja, ka viņas nodarbojās ar vieglatlētiku jau 5 gadus. Viss sākās ar to, ka viņu tēvs, kas arī nodarbojas ar šo sporta veidu, piedāvāja meitenēm pamēģināt savas spējas tajā. Ar to arī atnāca pirmie nopietni rezultāti. “Mēs ļoti cenšamies un darām visu, lai sasniegt vēl labākus rezultātus un tikt arī uz Olimpiskajām spēlēm. Mums loti patīk trenēties mūsu sporta skolā, jo šeit nav daudz skolēnu un treneri var veltīt vairāk laika katram sportistam. Esam patīkami pagodinātas ar to, ka tieši mēs šodien saņēmām pateicības no novada domes.”

Jana Hadakova, vieglatlētikas trenere, atzinās, ka viņa ir priecīga, ka šogad sacensību sezona ir beigusies un var mierīgi izanalizēt audzēkņu rezultātus. “Šis gads ir bagāts ar uzvarām un tas parādīja, ka mēs tiešām strādājam un varam cīnīties par godalgotām vietām. Mēs, treneri, ieguldām maksimums spēka mūsu audzēkņos un redzam, ka tam ir rezultāti. Gribētos pateikties novada domes vadībai, sporta skolas direktoram, vecākiem, kuri mūs atbalsta un visādi palīdz organizēt braucienus uz sacensībām, palīdz ar treniņiem un visu nepieciešamo ekipējumu sportistu komfortam. Mūsu plānos ir strādāt, dabūt jaunas medaļas un kustēties uz priekšu.” Arī, trenere pastāstīja, ka, diemžēl, ir grūti ieinteresēt bērnus nodarboties ar sportu, kā arī nav viegli atrast bērnus novadā, jo to nav daudz un dažreiz ir problemātiski tikt sporta skolā infrastruktūras dēļ.

Paldies sportistiem un viņu treneriem par viņu sasniegumiem! Novēlām arī nākamo sezonu tikpat ražīgu ar medaļām un jauniem sasniegumiem!

FOTOGALERIJA

Miķeldienas gadatirgus Kalupes pagastā