Notiks IV Starptautiskais pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkurss „Naujene WIND 2020”

AKTUĀLI

27. un 28. februārī Daugavpils Universitātes koncertzālē norisināsies IV Starptautiskais pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkurss „Naujene WIND 2020”.

Konkursam ir pieteikušies 225 dalībnieki no 6 valstīm – Baltkrievijas, Krievijas, Igaunijas, Polijas, Lietuvas un Latvijas. Latviju pārstāvēs 147 dalībnieki no daudziem Latvijas mūzikas un mākslas skolām.

Dalībnieku sniegumu vērtēs profesionāla starptautiska žūrija, kurā Latviju pārstāvēs: Jānis Puriņš - Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors, pedagogs, mūziķis un Latvijas Universitātes pūtēju orķestra diriģents, Artis Sīmanis – Mūzikas akadēmijas saksofona klases profesors un pedagogs, docents Gatis Evelons – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektors, profesors Ēvalds Daugulis – muzikologs, diriģents, mūzikas pedagogs, folklorists, Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslas fakultātes dekāns, Dainis Vuškāns – diriģents, pedagogs, aranžētājs, Latvijas Nacionālās Kultūras centra Pūtēju orķestru mūzikas eksperts; arī no citām valstīm žūrijā būs īstie profesionāli: profesors Vladimirs Skorohodovs – akadēmiķis, pelnītais Baltkrievijas mākslu darbinieks, filozofijas zinātņu kandidāts, kultūras zinātņu doktors, Minskas mūzikas akadēmijas pūtēju instrumentu katedras vadītājs, profesors Rišards Žoledzievski (Polija) –K.Lipinska Vroclavas Mūzikas akadēmijas pūtēju instrumentu katedras vadītājs, Vladimirs Jacinovičs (Baltkrievija) – Molodečno pilsētas Bērnu mākslas skolas direktors, simfoniskā orķestra diriģents, Jeļena Kuprijanova (Polija) – starptautisko konkursu laureāte, tautas instrumentu orķestra soliste, Pavels Malicovski (Polija) -K.Lipinska Vroclavas Mūzikas akadēmijas Trombona klases pasniedzējs, profesors Ritis Urnežius (Lietuva) - Šauļu Universitātes, Mūzikas pedagoģijas mākslas katedras profesors, Šauļu Universitātes Zinātniskā Institūta vecākais pētnieks.

Katrā vecuma grupā jauniem izpildītājiem ir iespēja iegūt konkursa speciālo “Grand Prix” balvu.

Konkursa programma:

27.02.2020.

9.00 – konkursa atklāšanas ceremonija

9.30 – 17.55  - konkursantu uzstāšanās

18.20 – Naujenes Mūzikas un mākslas skolas Pūtēju orķestra koncerts (diriģents Jānis Grinberts)

19.00 – konkursa rezultātu paziņošana un apbalvošana

28.02.2020.

9.30 – 17.00  - konkursantu uzstāšanās

17.00 – konkursa rezultātu paziņošana un apbalvošana.

Ieeja pasākumos – bezmaksas.

IV Starptautiskā pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkursa „Naujene WIND 2020” rīkotāji ir Naujenes Mūzikas un mākslas skola, sadarbībā ar Daugavpils novada domes Kultūras pārvaldi un Naujenes pagasta pārvaldi.

Arī šovasar Daugavpils novada pašvaldība skolēniem piedāvās iespēju strādāt