Notiks ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”

AKTUĀLI

Integrētās komunikācijas un mācību aktivitātes programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros no šī gada 30.septembra līdz 4.oktobrim notiks ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”.

Akcijas mērķis ir iedrošināt sabiedrību pieteikt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, kā arī iepazīstināt ar e-pakalpojumu dažādību, lai veicinātu paradumu maiņu – ar dažādām dzīves situācijām saistītās formalitātes ātrāk un ērtāk nokārtot tiešsaistē.

Akcija “Dienas bez rindām” tiek rīkota jau piekto gadu. 2018.gadā akcijā “Dienas bez rindām” sniegts vairāk nekā 7 tūkstoši konsultāciju par e-pakalpojumiem. Akcijā piedalījās 158 valsts un pašvaldību iestādes un to filiāles visā Latvijā. Kā liecina pērnā gada akcijas dalībnieku aptauja, 91% klientu pēc konsultācijas saņemšanas veidojusies lielāka izpratne par e-pakalpojumu izmantošanas ieguvumiem. Akcijas partneriestādes, minot galvenos iemeslus, kāpēc apmeklētāji atsakās no e-pakalpojumu lietošanas, izcēla digitālo prasmju trūkumu, ieradumu konsultēties klātienē, pārpratumu vai kļūdu iespējamības samazināšanu, kā arī informācijas trūkumu par dažādu e-pakalpojumu pieejamību.

Akcijā piedalīsies arī  Daugavpils novada pašvaldība.  Akcijas īstenošanas laikā iedzīvotāji tiks iedrošināti izmantot e-vides sniegtās iespējas, kā arī  tiks informēti par e-pakalpojumu izmantošanas priekšrocībām un ieguvumiem. Būs arī nodrošināta praktiska palīdzība pie brīvpieejas datoriem novada bibliotēkās.  Visus akcijas dalībniekus var apskatīt šeit. 

Šogad tiek piedāvāta arī unikāla iespēja klientiem piedalīties tiešsaites viktorīnā ar jautājumiem par e-pakalpojumiem un digitālajām iespējām. Viktorīna būs anonīma, bet, ja klients vēlēsies piedalīties balvas izlozē, būs iespējams norādīt vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju. Papildus dalībniekiem būs jānorāda apmeklētā iestāde, kas ļaus izvērtēt, kura akcijas partneriestāde bijusi visaktīvākā. Rezultāti tiks apkopoti un noskaidrota aktīvākā valsts vai pašvaldību iestāde, kurai būs iespēja saņemt Programmas ietvaros īpaši organizētu pasākumu saviem darbiniekiem vai iedzīvotājiem.

Papildus informāciju var atrast šeit.

Novada dome pasniedza pateicības novada labākajiem sportistiem