Notika bērnu-jauniešu-vecāku žūrijas noslēguma pasākums

AKTUĀLI

28. aprīlī  Laucesas pagasta bibliotēka rīkoja „Bērnu-jauniešu-vecāku žūrijas 2016” noslēguma pasākumu.

Kaut gan 2016. gada  lasīšanas maratons ir jau beidzies un Lielie lasīšanas svētki Rīgā jau nosvinēti 11. martā, Laucesas bibliotēka lasīšanas veicināšanas programmas pasākumi noslēdzās aprīlī. Tāpat, kā katru gadu, arī šogad, dalībniekiem bija jāizlasa vismaz trīs grāmatas, atbisltošas vecumam un tās jānovērtē. Skolēniem un vecākiem tas ir nopietns darbs - novērtēt rakstnieku vai dzejnieku darbus, savukārt bibliotēkai – ir lieliskā iespēja ar Kultūras ministrijas un Kultūrkapitāla fonda atbalstu papildināt bibliotēkas krājumu ar bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas grāmatu kolekciju.

Šogad pasākums notika neparasta vietā un vidē, visi eksperti tika aicināti braucienam Svētku tramvajā no AS „Daugavpils satiksme”. Šogad lasīšanas maratonā kopumā piedalījās 21 dalībnieks. Pasākums izvērtās svinīgs, informatīvs un ar dziesmām piepildīts. Brauciena laikā pēc maršruta Stropi-Cietoksnis bērni iepazina Daugavpils pilsētas vēsturiskos un nozīmīgos objektus, izspēlēja spēli par drošību uz ielas un minēja mīklas. Kā jau katram pasākumam pienākas, tika izdalītas pateicības par dalību lasīšanas programmā un dažas dāvanas. Prieks bija dzirdēt, kad brauciena nobeigumā Viktorova Viktorija un Matvejeva Kamilla nodziedāja jautras dziesmas latviešu valodā.

Lielu ieguldījumu šajā darbā paveica Laucesas pamatskolas skolotāja Tatjana Mihailova. Paldies viņai un skolas direktorei Valentīnai Vavžiņakai par sadarbību.

Paldies Laucesas pagasta pārvaldei par finansiālo atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Laucesas pagasta bibliotēkas vadītāja                                               
Viktorija Kvetkovska

 

Preses konference