Noslēgusies jaunatnes intelektuālo spēļu sezona

AKTUĀLI

1.decembrī Salienas kultūras namā tika izspēlēta šogad pēdējā Daugavpils novada jaunatnes intelektuālā spēlē. Kopumā spēlē piedalījās rekordlielas dalībnieku skaits – 16 komandas. Zāle bija pārpildīta un visi dalībnieki bija optimistiski noskaņoti un gatavi atbildēt uz jautājumiem.

Šoreiz spēle norisinājās četrās tūrēs. Pirmās un ceturtās tūres laikā jauniešiem bija jāatbild uz klasiskiem intelektuālās spēles jautājumiem. Šajās tūrēs tika izspēlēts arī pa vienam Džokeram jautājumam. Džokera jautājuma laikā jauniešu komandām bija piedāvāts atstāt pie galda tika vienu dalībnieku atbildes sniegšanai. Pareizās atbildes sniegšanas gadījumā komandai tika piešķirti divi bonusa punkti. Pirmajā tūrē šādu iespēju izmantoja visas komandas un sešām no tām izdevās atnest komandai papildus punktus. Savukārt ceturtajā tūrē aktivitāte bija drusku zemāka, un Džokera iespēju izmantoja mazāk komandu, savukārt bonusa punktus ieguva tikai trīs komandas. Tika izspēlēts arī viens melnās kastes jautājums, uz kuru atbildēja tika Demenes pagasta jauniešu komanda, savā īpašumā iegūstot melnās kastes saturu, kas arī bija pareizā atbilde uz jautājumu – iebiezinātā piena burka.

Spēles otrajā tūrē ar nosaukumu “Kolumbs” jauniešiem tika piedāvāts atminēt 12 pilsētas pēc to siluetiem. Kā atzina paši jaunieši, atminēt nebija tik grūti, vienīgi dažreiz starp pareizo un nepareizo variantu diemžēl izvēlējās nepareizo. Jāatzīmē, ka attēliem bija arī dažāda sarežģītības pakāpe – tā, piemēram, par Tokijas atminēšanu jaunieši komandai ieguva 4 punktus, savukārt, atminot Dubaiju, tikai 1 punktu. Trešajā tūrē “Parocies atmiņā” jauniešiem vajadzēja, noklausoties dziesmas, uzminēt to nosaukumu vai izpildītāju. Paskatoties uz filmas vai seriāla stopkadru, atminēt tās nosaukumu.

Pēc izspēlētajām četrām tūrēm tika noskaidroti spēles uzvarētāji. Tomēr kādas komandas uzvaru pēc pirmās, otrās vai trešās tūres bija grūti paredzēt, rezultāti visu laiku krasi mainījās. Tomēr spēles kopvērtējumā trešo vietu izcīnīja Demenes pagasta jauniešu komanda, otrajā vietā ierindojās komandas no Naujenes pagasta, savukārt ilgi gaidīto pirmo vietu izcīnīja komanda no Līksnas pagasta. Uzvarētāju komandas sveica, pateicības balvas, diplomus un kausu pasniedza Daugavpils novada domes deputāti Andrejs Bruns un Visvaldis Ločs.

Rezultātu tabula jau ir aizpildīta un jau zināmi intelektuālo spēļu sezonas 2017 uzvarētāji, kas tiks apbalvoti Daugavpils novada jaunatnes gada noslēguma pasākumā 2018.gada 12.janvārī.

Mēs pateicamies Salienas pagasta jaunatnes lietu atbildīgajai Ivetai Staltmanei un viņas jauniešiem par silto uzņemšanu un visām komandām par aktīvu dalību spēlē.

Informāciju sagatavoja:
Jaunatnes projektu koordinatore
Milāna Loča

Notika diskusija Latgales reģiona pašvaldībām “Skolu strukturālā un satura reforma izglītībā”