Noskaidroti Naujenes pagasta lasīšanas čempioni

AKTUĀLI

29. martā Naujenes bibliotēkā norisinājās "Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību" I kārtas fināls, kurā piedalījās 8 skolēni no Naujenes un Lāču pamatskolām. Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības ir konkurss 5. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Konkurss notiek trīs posmos – sacensības skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Šogad Naujenes  bibliotēkā sacensības notika jau piekto reizi.

Sacensību dalībniekiem žūrijas priekšā trīs minūšu laikā bija jānolasa fragments no paša izvēlētās grāmatas, kura viņuprāt ir visinteresantākā un visaizraujošākā. Skaļās lasīšanas konkursam skolēnus sagatavoja Naujenes pamatskolas latviešu valodas skolotāja Inese Locika un Lāču pamatskolas latviešu valodas skolotāja Skaidrīte Kardele. Konkursa dalībniekus pavadīja un atbalstīja gan skolotājas un klases biedri, gan draugi un radi.

Sacensības atklāja Lāču pamatskolas 7. klases skolniece Milana Filatova, kura 2021. gadā kļuva par Daugavpils reģiona skaļās lasīšanas čempioni. Milana nolasīja fragmentu no K. Lookas grāmatas “Lidostas blaktis nepadodas” un novēlēja veiksmi visiem konkursa dalībniekiem.

Sacensības vērtēja žūrija: Naujenes PII “Rūķītis” vadītāja Anna Vaidere, Augšdaugavas novada Sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Minova un  Naujenes novadpētniecības muzeja Vecākā muzeja speciāliste Māra Kampāne.

Žūrija skolēnu uzstāšanos vērtēja pēc noteiktiem kritērijiem: uzsvaru lietošana, lasīšanas temps, balss atbilstība sižetam, vai veidojas acu kontakts ar auditoriju, priekšnesuma saprotamība un fragmenta izvēle.

Literatūras izvēlē konkursa dalībnieki ir bijuši brīvi. Skolēni izvēlējās ļoti daudzveidīgu literatūru gan klasikas darbus, piemēram, Džanni Rodari “Pasakas pa telefonu”, Tūve Jansone “Mazie troļļi un lielie plūdi” gan latviešu rakstniekus, piemēram, Ieva Melngalve “Bulta, zvaigzne un Laī”.

Šoreiz žūrijai bija ļoti grūti izvēlēties labāko. Tomēr vienbalsīgi bija pieņemts lēmums piešķirt pirmo vietu diviem skolēniem. Rezultātā par Naujenes pagasta Skaļās lasīšanas čempionēm kļuva Naujenes pamatskolas skolnieces ALEKSANDRA SOLIMA un LIĀNA RUŽA. Aleksandra lasīja fragmentu no Astridas Lindgrēnes grāmatas “Pepija Garzeķe”. Liāna lasīja Tūves Jansones “Mazie troļļi un lielie plūdi”. Liāna un Aleksandra pārstāvēs Naujenes pagastu reģionālajā skaļās lasīšanās finālā, kurš notiks 21. aprīlī.

Naujenes bibliotēkas Lasīšanas sacensību I kārtas finālā 2.vietu saņēma arī divi skolēni: Naujenes pamatskolas audzēkņi Timurs Lapkovskis un  Karolīna Kuzmicka. 3. vietu saņēma Lāču pamatskolas skolēns Rama Marģišvili. Diplomus par dalību žūrija pasniedza Lāču pamatskolas skolniekiem Karolinai Ignatjevai, Artjomam Jakovickim un Naujenes pamatskolas skolniecei Milanai Jermolajevai.

Apsveicam visus sacensību dalībniekus!!!

Rakstu sagatavoja Skaļās lasīšanas sacensību reģionālā kuratore Aiga Soldatjonoka

Informatīvi pasākumi Augšdaugavas novada uzņēmējiem