Noritēja Jauno izpildītāju konkurss “Naujene Wind 2024”

AKTUĀLI

22. un 23. februārī notika VII Starptautiskais pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkurss “NAUJENE WIND 2024”, kuru rīko Naujenes Mūzikas un mākslas skola sadarbībā ar Daugavpils Universitāti un Augšdaugavas novada Kultūras pārvaldi. Šogad konkursā piedalījās 227 audzēkņi. Konkursa laikā tika pārstāvētas skolas no Lietuvas, Polijas, Igaunijas un Latvijas.

Konkursa atklāšanas un apbalvošanas ceremonijā piedalījās Augšdaugavas novada izpilddirektors Pēteris Dzalbe un Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne.

Konkursa dalībnieku uzstāšanos vērtēja žūrija sekojošā sastāvā:

 • Profesors Ēvalds Daugulis (Latvija) – muzikologs, diriģents, mūzikas pedagogs, folklorists, Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslas fakultātes dekāns;
 • Profesors Rišards Žoledzevskis (Ryszard Žoledziewski) no Polijas – K. Lipinska Vroclavas Mūzikas akadēmijas pūtēju instrumentu katedras vadītājs, lielisks atskaņotājmākslinieks, pasniedz saksofona klasi;
 • Profesors Jānis Puriņš (Latvija) – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors, pedagogs, mūziķis un Latvijas Universitātes pūtēju orķestra diriģents. Ieguva Jāzepa Vītola Latvijas Valsts Konservatorijas trompetista un simfoniskā orķestra diriģenta diplomus. Vairāk nekā desmit gadus Jānis Puriņš ir bijis Profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” mākslinieciskais vadītājs. Kopš 2008. gada strādā ar Latvijas Universitātes orķestri. Latvijas jauniešu Pūtēju orķestra dibinātājs un diriģents;
 • Docents Gatis Evelons (Latvija) – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektors. Kopš 1999. gada Pāvula Jurjāna Mūzikas skolas skolotājs. Kopš 2003. gada Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas pedagogs un kopš 2010. gada pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļas vadītājs. Kopš 2004. gada Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas skolotājs;
 • Profesors Artis Sīmanis (Latvija) – Mūzikas akadēmijas saksofona klases profesors un pedagogs, Rīgas saks. kvarteta vadītājs un galvenais iedvesmotājs. 1986. gadā absolvējis Nikolaja Rimska-Korsakova Sanktpēterburgas konservatoriju. 1994. gadā ieguvis Solista diplomu Dānijas Karaliskās Mūzikas akadēmijā, 1995. gadā saņēmis maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. No 2007. līdz 2017. gadam Artis Sīmanis bija JVLMA rektors. Pašlaik turpina darbu kā saksofona klases profesors un ir pedagogs arī jaunākiem audzēkņiem Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā. Artis Sīmanis ir Rīgas Saksofonu kvarteta izveidotājs (1992), starptautiskā saksofonmūzikas festivāla “Saxophonia” iniciators un mākslinieciskais vadītājs;
 • Arvīds Valatkevičs (Arvydas Valatkevičius) no Lietuvas – Jaunās Viļņas Mūzikas skolas, kā arī Viļņas J. Tallat - Kelpšas konservatorijas mežraga klases pedagogs. 2001. gadā beidzis J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, prof. A. Klišāna mežraga klasi. No 1997. gada ir Lietuvas Nacionālā Simfoniskā Orķestra, kā arī Kauņas Simfoniska Orķestra mežradznieks. A. Valatkevičs ir pedagogs - metodiķis, viņa audzēkņi ir daudzu konkursu laureāti. Guvis pieredzi meistarklasēs pie pasaulē atzītiem mežradzniekiem - L. Rasta, F. Rē Vekres, T. Ronkainena;
 • Dainis Počus (Dainius Pocius) no Lietuvas absolvējis Lietuvas Mūzikas akadēmiju, studējot pie prof. Aļģirda Budra un pilnveidojis savas profesionālās prasmes Briseles Starptautiskajā Mūzikas akadēmijā pie prof. Edija Vanosthuses. Ilggadējs Operas un baleta teātra mākslinieks. Eksperts - skolotājs Jaunās Viļņas Mūzikas skolā un J. Tallata - Kelpšas konservatorijā;
 • Irma Pauriene (Lietuva) – flautas pasniedzēja Panevēžas Mākslas skolā un Kupišķu Mākslas skolā. Flautiste Panevēžas muzikālā teātra pūtēju orķestrī “Garsas”;
 • Valdo Rūtelmā (Valdo Rüütelmaa) no Igaunijas – Igauņu diriģents un mežradznieks. Dzimis 1967. gadā, Tallinā. Kopš 2004. gada Valdo ir Igaunijas Pūtēju Mūzikas Biedrības izpilddirektors un 2006. gadā sāka strādāt kā mūzikas nodaļas mentors Igaunijas Koru Asociācijā. No 2016. līdz 2019. gadam Valdo bija Igaunijas Pūtēju Mūzikas Biedrības priekšsēdētājs un no 2014. līdz 2018. gadam instrumentālās un orķestra diriģēšanas metodikas pasniedzējs Tallinas Universitātē. 2007. un 2011. gadā Valdo saņēma titulu "Gada orķestra diriģents" no Igaunijas Koru Asociācijas. 2009. gadā bija galvenais diriģents pūtēju orķestrī Igauņu Dziesmu svētkos un 2011. gadā Igauņu Jauniešu dziesmu un deju svētkos. Kopš 2016. gada ir diriģents un vadītājs Igaunijas Diriģentu akadēmijā.

Naujenes Mūzikas un mākslas skolu pārstāvēja un godalgotās vietas saņēma:

 • 1. klases audzēkne Nika Grigorjeva (klarnetes spēle) – 2. vieta;
 • 2. klases audzēknis Timurs Vorslavs (saksofona spēle) – 2. vieta;
 • 4. klases audzēkne Arina Kopilova (klarnetes spēle) – 2. vieta;
 • 2. klases audzēkne Evlālija Savicka (klarnetes spēle) – 3. vieta;
 • 2. klases audzēkne Estēlija Derjabo (saksofona spēle) – 3. vieta;
 • 3. klases audzēkne Agata Golovane (klarnetes spēle) – 3. vieta.
 • Pedagogs Voldemārs Skutāns, koncertmeistars Gļebs Beļajevs.

Šogad pēc vērtēšanas komisijas lēmuma GRAND PRIX diplomi tiek piešķirti 5. - 6. klašu grupā Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas audzēknei Katrīnai Eihentālei (pedagogs Aija Silakalne) un 7. - 8. klašu grupai Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas audzēknim Oskaram Tamanam (pedagogs Aleksandrs Tamans).

Teksts: Naujenes Mūzikas un mākslas skola
Foto: D. Bitiņš un NMMS

Demenē jautri sagaidīja pavasara tuvošanos!