Norisināsies Skaļās lasīšanas sacensību Augšdaugavas novada fināls

AKTUĀLI

21. aprīlī plkst. 11.00 Kultūras centrā „Vārpa” notiks Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību Augšdaugavas novada fināls, kurā tiksies novada skaļākie lasītāji, lai noskaidrotu, kurš pārstāvēs mūsu novadu Skaļās lasīšanas sacensībās nacionālajā finālā Rīgā septembrī!

Pēc Augšdaugavas novada skolās un bibliotēkās notikušā konkursa 1. un 2. kārtas, kur piedalījās vairāk nekā 130 dalībnieku, Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību finālā pulcēsies deviņi jaunieši no Ilūkstes pilsētas, kā arī Biķernieku, Silenes, Naujenes, Bebrenes, Demenes, Vaboles un Višķu pagastiem.

LNB kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, kā arī bibliotēkas un skolas visā Latvijā aicināja 5. klašu skolēnus piedalīties Latvijas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībās.

Ideja par lasīšanas kampaņas rīkošanu ir aizgūta no Nīderlandes, kur konkurss norisinās vairāk nekā 25 gadus, iesaistot katru gadu ap miljonu skolēnu. Konkurss rosina pusaudžu interesi par grāmatām un attīsta viņu lasīšanas prasmes.

Informāciju sagatavoja:
Marina Baranovska,
Augšdaugavas novada bibliotēku metodiskā centra vadītāja
Mob.: 26548693

Danču vakars ar folkloras kopu “Dyrbyni”