No izstāžu cikla “Bibliotēkas vitrīnas stāsti”

AKTUĀLI

Naujenes tautas bibliotēkā, tās darba laikā, no 12.10 - 27.11.2020 skatāma koktēlnieka Oļega Sļepkova (1938 – 2013) sakņuplastikas darbu izstāde “DABA UN FANTĀZIJA”. No senseniem laikiem sakņuplastika ir pazīstama, kā māksla izveidot visdažādākos koka izstrādājumus no koku saknēm, dīvainiem zariem un koka neparastiem izaugumiem. Daba pati piedāvā līnijas, formas un nosaka nākamo izstrādājumu vai mākslas darba veidu un formu. Mākslinieka lomas būtība ir, ieraudzīt un attīstīt dabas piedāvātas idejas. Ne vienmēr var saskatīt koka gabaliņā kaut ko pavisam konkrētu. Svarīgi ir noteikt darba formu, turpināt dabas plastiku, dinamiku, kustību un ritmu. Tehniskie paņēmieni veidojot izstrādājumus, ļoti daudzveidīgi. Instrumenti ir naži, urbji, kalti, zāģi, griezēji. Ar līmēs palīdzību tiek veidotas sakņu kompozīcijas ar akmeņiem, koksnes sēnēm, gliemežvākiem utt.

Latvijas mākslinieks – amatieris Oļegs Sļepkovs pārstāvēja pavisam neierastu sakņuplastikas mākslas virzienu un bieži apvienoja to ar kokgriezumiem. Pēc profesijas Oļegs Sļepkovs ir inženieris - konstruktors, nopietna aizraušanās ar koktēlniecību viņam sākās 25 gadu vecumā. Pirmā viņa darbu izstāde notika Rīgā 1968. gadā. Viņa darbus varēja redzēt dažādās koktēlniecības izstādēs Rīgā līdz pat 1996. gadam. Laika periodā no 1994. - 1996. gadam Oļegs Sļepkovs strādāja par asistentu Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Igora Vasiļjeva izveidotājā mākslas studijā talantīgiem pusaudžiem Rīgā. Sadarbību pārtrauca tēlnieka Igora Vasiļjeva pēkšņā nāve. Oļega Sļepkova darbi atrodas daudzu pasaules valstu privātkolekcijās. Materiālus un mākslas darbus šīs izstādes eksponēšanai laipni piedāvāja Oļega Sļepkova atraitne Nataļja Kretova. Izstādē vienkopus redzami dabas un cilvēka fantāzijas radītie tēli — sakņu un koku izaugumu skulpturāli veidojumi, kas ar savu izteiksmību, savdabību un māksliniecisko vienkāršību ieinteresē ikvienu ienācēju.

Apmeklējot izstādi lūdzam ievērot visus epidemioloģiskos drošības pasākumus (dezinficēt rokas, lietot sejas maskas, ievērot 2 m distanci)!

Izstāde veidota izstāžu cikla "Bibliotēkas vitrīnas stāsti" ietvaros.

Saite https://naujenestautasbibliotka.blogspot.com/2020/08/naujenes-tautas-biblioteka-mekle.html

Diāna Čiževska Naujenes tautas bibliotēkas vadītāja 65450246

Pēc skolēnu brīvlaika 7. - 12. klašu skolēni vienu nedēļu mācīsies attālināti