No 17. maija sākas 16-17 gadus vecu jauniešu vakcinācija

AKTUĀLI

No 17. maija tiek uzsākta 16-17 gadus vecu jauniešu vakcinācija ar Pfizer-BioNTech vakcīnu Comirnaty. Pieteikties var vietnē manavakcina.lv, pa tālruni 8989, pie sava ģimenes ārsta vai ārstniecības iestādē, iepriekš pārliecinoties, ka vakcinācijas iestādē ir pieejama Pfizer-BioNTech vakcīna Comirnaty.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem Latvijā kopumā ir 36 226 jaunieši 16 un 17 gadu vecumā. Atbilstoši Pacientu tiesību likuma 13. pantam nepilngadīgiem pacientiem  no 14 gadu vecuma ārstniecība ir pieļaujama, ja saņemta viņu piekrišana, līdz ar to ir jaunieši paši var pieņemt lēmumu vakcinēties un nav nepieciešama vecāku vai aizbildņu atļauja vakcīnas saņemšanai.

Vakcinācija pret Covid-19 16-17 gadus veciem jauniešiem notiks ar Pfizer-BioNTech vakcīnu Comirnaty. Piesakoties, svarīgi pārliecināties, ka izvēlētajā vakcinācijas punktā ir pieejama šī tipa vakcīna. Tās ir pieejamas liela mēroga vakcinācijas centros un citās ārstniecības iestādes vai ģimeņu ārstu praksēs.

Pieteikties vakcinācijai liela mēroga vakcinācijas centrā var:

1)      Vietnē www.manavakcina.lv, ja personai ir internetbankas pilnā versija un iespēja autentificēt sevi portālā www.latvija.lv, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku.

2)      Zvanot pa tālruni 8989, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku.

Svarīgi! Piesakoties manavakcina.lv vai pa tālruni 8989, jāizvēlas liela mēroga vakcinācijas centrs šajās pilsētās:

 

PilsētaVakcinācijas centra vietaPilsētaVakcinācijas centra vieta
RīgaBT1  ĶīpsalaTukumsTukuma 3. pamatskolas sporta zāle
RīgaATTA centrsTalsiTalsu sporta nams
SaldusSporta centrs 
RīgaKongresu namsKuldīgaVieglatlētikas manēža
CēsisSuper NettoMadonaSporta centrs
ValmieraValmieras Kultūras centrsSalaspilsSalaspils Sporta halle
RēzekneGorsOlaineJaunolaines Sporta nams
DaugavpilsParādes 7, sporta komplekssOlaineOlaines Sporta nams
DaugavpilsDaugavpils Kultūras pilsAlūksneAlūksnes Kultūras centrs
JēkabpilsJēkabpils Sporta centrsBauskaBauskas Sporta Halle
JelgavaZemgales Olimpiskais centrsSiguldaSiguldas Sporta centrs
LiepājaLiepājas Olimpiskais centrsOgreSporta centrs
VentspilsSporta nams “Centrs”DobeleDobeles Sporta Centrs
JūrmalaJūrmalas Sporta skolaĶekavaĶekavas vidusskola

Jaunietim ir iespēja pieteikties vakcinācijai ari citā ārstniecības iestādē vai pie ģimenes ārsta. Tad iepriekš jāpārliecinās, vai šajā vakcinācijas punktā ir pieejama Pfizer – BioNTeCH ražotā vakcīna Comirnaty.  Vakcinācijas kabinetu kontaktinformācija ir atrodama šeit.

Kontakti:

Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa
Ieva Stūre, ieva.sture@vmnvd.gov.lv, 29450530

Lielais plosts 2021 tiek pārcelts uz nenoteiktu laiku