No 1. februāra sāks darboties depozīta sistēma. Ko būtu vērts zināt?

Pagastu un pilsētu ziņas

Kāda veida iepakojumu varēs nodot?

  • Stikla pudeles;
  • Plastmasas (PET) pudeles;
  • Skārdenes.

Depozīta sistēmā būs iekļauti dažādu dzērienu iepakojumi: Karbonizētie un nekarbonizētie bezalkoholiskie dzērieni, alus, citi fermentēties produkti ar alkohola saturu līdz 6%.

Depozīta pieņemšanas punkti Augšdaugavas novadā

Kopumā Latvijā būs ap 1450 depozīta pieņemšanas punkti, no tiem 850 būs automātiski, bet 600 manuālie. Pārsvarā tie atradīsies apkaimju pārtikas veikalos un tirdzniecības vietās, kā arī DUS.

Depozīta sistēmas punkti mūsu novadā atradīsies kopumā 11 vietās: Subatē, Bebrenē, Sventē, Vabolē, Kalupē, Špoģos, Kraujā, Silenē un trijās vietās Ilūkstē.

Karti var atrast šeit.

Vai varēs nodot veco iekrāto iepakojumu?

Nevarēs.

Uzkrāt iepakojumu nav jēgas, jo depozīta sistēma pieņems tikai to iepakojumu, kurš ir marķēts ar Latvijas depozīta atzīmi. Patlaban plauktos esošos dzērienus nodot nevarēs. Bez depozīta tos var nodot atkritumu šķirošanas konteineros.

Arī ārvalstīs iegādāto iepakojumu nodot nevarēs.

Pārejas periods

Līdz 1. augustam darbosies pārejas periods, kura laikā veikalos varēs pārdot gan iepakojumu ar depozīta atzīmi, gan bez tās. To iepakojumu, kurš iegādāts bez depozīta atzīmes, nodot nevarēs. Pērkot preces katram individuāli jāpārliecinās par iespējamību nodot depozīta iepakojumu.

Pēc 1. augusta veikalos tiks pārdoti tikai depozīta iepakojumi.

Depozīta maksa

Depozīta maksa paredz 10 centu depozītu par iepakojuma vienību, neatkarīgi no tā veida. Iepakojumam jābūt iztukšotam un nedrīkst būt sabojātam, samīcītam. Depozīta maksa netiek maksāta par iepakojumiem, kuri iegādāti pirms depozīta sistēmas darbības sākšanās 2022. gada 1. februārī, kā arī iepakojumiem bez depozīta zīmes, kuri iegādāti pārejas periodā līdz 2022. gada 1. augustam. 

Kā atgūt depozīta iemaksu?

Depozīta summu no taromātiem varēs saņemt tikai kupona jeb čeka veidā, taču tirgotājiem būs iespēja piedāvāt papildu iespējas kupona izmantošanai.

Manuālajos pieņemšanas punktos būs divas iespējas – uzreiz piemērot atlaidi pirkumam, vai arī saņemt atpakaļ iemaksāto depozītu skaidrā naudā.

Salienas skolas celtniecība