Nīcgales grupu dzīvokļu iemītnieki saņēma Ziemassvētku dāvanas

AKTUĀLI

Ziemassvētku priekšvakarā Augšdaugavas novada Sociālais dienests tradicionāli sarūpē dāvanas sociālo iestāžu klientiem. 12. decembrī pārsteigums gaidīja Nīcgales grupu dzīvokļu iemītniekus, kuri saņēma ne vien dāvanas, bet arī skaistu koncertu, ko sniedza Naujenes pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķītis” bērni. Mazie Ziemassvētku rūķīši priecēja ne vien ar dziesmām un dejām, kurās iesaistīja arī grupu dzīvokļu iemītniekus, bet arī atveda līdzi bērnudārza audzēkņu ģimeņu sarūpētos dāvanu maisus ar dažādiem gardumiem.

Saldu dāvanu sarūpēja arī Latvijas Biškopības biedrības Daugavpils nodaļas biškopji, kas jau trešo gadu Ziemassvētkos dāvā gardu medu no savām dravām. Iepriekš medus ceļoja pie novada audžuģimenēm un daudzbērnu ģimenēm, kā arī tika dāvāts pašvaldības sociālajiem darbiniekiem.

Latvijas Biškopības biedrības Daugavpils nodaļas vadītāja Gunta Some pastāstīja, ka šī jau kļuvusi par ļoti jauku tradīciju – dāvāt medu tiem, kam tas visvairāk nepieciešams. Šogad medus pienesums novada dravās bijis gana dāsns. Arī atsaucība no biškopju puses ir liela. Vēlmi piedalīties labdarības akcijā izteikuši gandrīz 20 novada biškopji, kuri dāvājuši vairāk nekā 100 kg medus.  

“Dāvināšana sniedz milzu prieku. Turklāt ir arī atgriezeniska saite, jo uz katras burciņas ir norādīts biškopja vārds un telefons, ir ļoti patīkami, ja viņi saņem paldies no dāvanas saņēmēja. Mēs šādas akcijas veidojam ne tikai Ziemassvētkos. Šovasar vācām medu, kas kopā ar Latvijas rupjmaizi un Skrīveru saldumiem devās pie Ukrainas karavīriem,” stāsta Gunta. Viņa vēl ikvienam dzīvesprieku un saticību, savukārt gardais medus palīdzēs ikvienam uzlabot veselību. 

Taču ar saldajām dāvanām pārsteigumi vēl nebeidzās. Biedrība “Adversus” sarūpējusi klientiem novusu brīvā laika pavadīšanai, to pasniedza biedrības valdes loceklis Andris Pļaskota. “Ir liels prieks, kad cilvēki saņem gandarījumu no tā, ko tu dari viņu labā. Tu pasniedz to, ko viņi jau sen gaidījuši,” saka Andris.

Ļoti dāsnu dāvanu – lielu televizoru – sarūpējis novada uzņēmējs, SIA “Agroforestry” valdes loceklis Pāvils Kveders, lai grupu dzīvokļu iemītnieki var vērot arī notiekošo Latvijā un pasaulē. 

Saņemot dāvanas, grupu dzīvokļu iemītnieki neslēpa prieku un atzīst, ka gan bērnu sarūpētais koncerts, gan dāsnās dāvanas bijis īsts pārsteigums. Gaidot Ziemassvētkus, centra iemītnieki izrotājuši savas istabas, daži paši izveidojuši gan rotājumus, gan mazas dāvanas, ko dāvāt citiem. Viena no iemītniecēm Sandra Riekstiņa pat veltīja ciemiņiem pašas sacerētu dzejoli un dāvāja savām rokām izgatavotas rotaļlietas.   

Augšdaugavas novada Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova atzīst, ka klientiem tie būs pirmie Ziemassvētki šajos grupu dzīvokļos. Īstenojot deinstitucionalizācijas projektu, telpas bijušajā Nīcgales pamatskolā pārbūvētas par grupu dzīvokļiem un specializētām darbnīcām pieaugušām personām ar garīga rakstura traucējumiem (GRT). “Pēc projekta bija paredzētas 16 vietas un tās visas ir aizņemtas. Katram ir sava istabiņa, maza saimniecība, ko pats pārvalda. Ja prasmes nav apgūtas vai aizmirstas, tam ir aprūpētāji, mentors, sociālais darbinieks, kuri jebkurā laikā palīdzēs,” saka Anna Jegorova. Viņa uzsvēra, ka grupu dzīvokļos strādā profesionāla komanda, kam šis darbs ir misija, jo te jābūt milzu pacietībai, zināšanām un prasmēm strādāt ar šiem cilvēkiem.

Turpinot iesākto svētku tradīciju, dāvanas saņems arī citi sociālā dienesta klienti – grupu dzīvokļos Pašulienā un dienas centros personām ar GRT Višķos, Ilūkstē un Skrudalienā.

Teksts, foto: Inese Minova

Ziemassvētku pasākums Kalupē