Netradicionāla teātra mākslas stunda Rēzeknes teātrī

Izglītība

Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros 10.martā Sventes vidusskolas 7.klase devās uz Rēzekni, lai noskatītos teātra trupas "Joriks" iestudēto dāņu dramaturģes J.Teileres lugu "Nekas". Tas ir skaudrs un nežēlīgs stāsts par jauniešu dzīves jēgas meklējumiem, par cilvēku atbildību vienam pret otru un  par savas rīcības sekām.

Parasti Latvijas teātru repertuārā ir grūti atrast tieši pusaudžu vecumam atbilstošu izrādi, bet šoreiz šis iestudējums bija izņēmums. Tas ļāva septītklasniekiem paskatīties no malas uz problēmām, kuras nomoka ikvienu tīni, vērot un analizēt attiecības starp klasesbiedriem, rīcības motīvus un uzvedību dažādās dzīves situācijās.

Kaut gan skolas brīvlaika gaidās lielākā daļa skolēnu sapņo par atpūtu un izklaidēm, bet šī izrāde rosināja uz nopietnām pārdomām un nebūt nebija izklaide, visi pēc izrādes izteica vēlmi biežāk braukt uz teātri. Tas, no pusaudžu mutes skanot, ir augsts novērtējums, jo jāatzīst, ka pirms izrādes apmeklējuma ne visi bija sajūsmā par ideju braukt uz teātri. Tātad mērķis sasniegts - radusies interese par teātra mākslu un vēlme analizēt savu rīcību, attiecības ar vienaudžiem, domāt par sekām.

Biruta Ondzule

Sventes vidusskolas Marionešu teātris Bērnu un jauniešu teātra festivālā „LAIMES LĀCIS 2023”