“Neicgalīši” turpina priecēt klausītājus – šoreiz Kalupē

AKTUĀLI

Nīcgales Tautas nama folkloras kopa “Neicgalīši” vadītājas Evelīnas Ašķeļaņecas vadībā 2. aprīlī sniedza koncertu Valsts sociālās aprūpes centra "Latgale" filiāles "Kalupe" iemītniekiem. Vairāk kā stundu garais koncerts bija piepildīts ar dziesmām, anekdotēm un Lieldienu tradīciju izdzīvošanu. Tika apdziedāta gan ikdiena jeb adīšana, tamborēšana, sēņošana, ogošana, gan svētku reizes – Lieldienas. Iemītnieki tika aicināti ieskatīties turpmākajos notikumos - piedalīties Lielajā talkā.

Koncerta laikā kungi tika aicināti uzlūgt dāmas uz valsi - līdz pat muzikālā snieguma izskaņai deju grīda nebija tukša. "Neicgalīši" mudināja klausītājus dalīties ar Lieldienu tradīcijām: tika pārrunāts, ar kādām metodēm krāsoja olas, vai šūpojās augstu (lai odi nekož), un vai nemelos visu gadu (ja ēda olas ar sāli). "Neicgalīši" atklāja tradīcijas par olu dāvināšanas noslēpumu.

Dziesmu repertuārs vairumam iemītnieku bija labi zināms - tika apdziedāta jaunība, ikdienas darbi, upe Daugava, spēlēts valsis, pieminētas Lieldienu vēsmas, aicinātas vēl uz brīdi uzkavēties klausītāju sirdīs, un noslēgumā nedaudz apdziedāti arī paši kalupieši, pateicoties viņiem par lustīgu iesaisti koncertā. Noslēgumā visi devās kopīgā rotaļā, skanot dziesmai "Guoju pa mežu".

"Neicgalīši" ir sirdssilti iepriecināti par izdevušos pasākumu un iemītnieku sirdīm, kuras bija uz viena viļņa ar mūziku, dejām un dziesmām. Paldies visiem VSAC "Latgale" filiāles "Kalupe" iedzīvotājiem un darbiniekiem par aplausiem dziesmu laikā, dejošanu līdzi dziesmām, priekpilnajām acīm un pateicību, kas mudina darboties tālāk! Ar lielāko prieku tiksimies nākamajos pasākumos.

Informāciju sagatavoja: Evelīna Ašķeļaņeca

Ēnu diena Ilūkstes pilsētas pārvaldē