NBS prezentē militārās karjeras iespējas

AKTUĀLI

25. maijā Daugavpils būvniecības tehnikuma Izglītības programmu īstenošanas vietā “Višķi” un Augšdaugavas novada Višķu pagasta estrādē sadarbībā ar Ādažu mehanizēto kājnieku brigādi un NATO karavīriem notika pasākums “Militārās karjeras iespējas un Tehnikas displejs”. Vairāk kā 350 skolēni no 18 izglītības iestādēm ieradās uz pasākumu, lai vairāk uzzinātu par militāro jomu. Ikvienam interesentam bija iespēja satikt karavīrus ne tikai no Latvijas, bet arī no Dānijas, Spānijas un Polijas vienībām, kas jau piecus gadus tiek bāzēti Ādažos Starptautiskā NATO kontingenta ietvaros.

“Jauniešiem tiek parādītas tās tehnikas vienības, ar kurām mēs paši strādājam Mehanizētajā kājnieku brigādē, tanī skaitā tās tehnikas vienības, kuras ir atveduši Kanādas vadītās kaujas grupas dalībvalstis. Tajā ietilpst tanki, bruņutehnika, motocikli, bruņumašīnas utml,” teic Sauszemes spēku kājnieku mehanizētās brigādes 2. Mehanizētā kājnieku bataljona atbalsta rotas virsseržants Toms Grīslis.

Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Vitālijs Aizbalts: “Mums ir jāapzinās, ka brīvība un neatkarība ir ļoti trausla, un tā ir jāaizsargā. Patīkami ir tas, ka arvien pieaug zemessargu skaits. Ļoti labi ir tas, ka pieaug jaunsargu skaits. Šodienas pasākums bija iespējams pateicoties labai sadarbībai starp Augšdaugavas novadu, DBT un Ādažu poligonu (NBS).” Viņš arī piebilst, ka, pateicoties NATO, mēs varam justies droši, turklāt pašvaldība kopā ar NBS un DBT, Višķos plāno veikt “Meža Mackeviču” poligonā esošās tehnikas apkopi un remontu. Tiek plānota arī speciālistu apmācība NBS vajadzībām. Latvijā jau no 2025. gada “Valsts aizsardzības mācība” būs obligāta visas skolās, tādēļ jau laikus notiek gatavošanās tās ieviešanai: “Ilūkstē par Aizsardzības ministrijas līdzekļiem tiks izveidota šautuve, kuru varēs izmantot jaunā priekšmeta apguvei. Ilūkstes Raiņa vidusskolā jau tagad notiek šī priekšmeta apguve eksperimentālā kārtībā.”

T. Grīslis piebilst, ka gadījumā, ja jaunietis nav izdomājis, ko viņš īsti dzīvē vēlas, tad NBS ir tā vieta, kur var iesākt darīt kaut ko nopietnu un profesionālu savā dzīvē. NBS sagaida ļoti plaša spektra profesiju pārstāvjus, kā arī piedāvā stabilu atalgojumu, sākot no 900 eiro uz rokas, tanī pašā laikā pilnībā nodrošinot veselības aprūpi.

Teksts, foto: Dainis Bitiņš

Notika pirmie Augšdaugavas novada lasīšanas svētki