Naujenes pūtēju orķestra dalībnieki piedalījās Starptautiskajā projektā “Jauniešu pūtēju orķestris Wersalinka”

AKTUĀLI

2019. gada 10. - 21. augustā Naujenes pūtēju orķestra dalībnieki piedalījās starptautiskajā projektā "Jauniešu pūtēju orķestris Wersalinka".

"Wersalinka" - starptautiskais jauniešu pūtēju orķestris , kurš satiekas kopā jau 14. reizi. Kopumā (14 gadu laikā) tajā piedalījās ap 800 dalībnieku no Polijas pilsētām: Bialostokas, Wasilkowas, Jasionovkas, Suhowoli, Zambrovas, Lipsakas, Lomžas; no Igaunijas : Suure-Jaani, Pērnava, Pohja Sakala; no Baltkrievijas (Novojelnas un Koreličas, kā arī no Latvijas: Preiļi un Naujene.

Šogad orķestra sastāvā piedalījās pa 12 dalībniekiem no Polijas, Igaunijas un Latvijas.
Projekta ietvaros notika radošā nometne Polijā, kur sagatavoja orķestra koncertprogrammu, koncertprogrammu ar dejotājiem un atsevišķus numurus defilē programmu orķestrim. Kocertprogrammā ar dejotājiem (mažorešu grupa) veido divi kolektīvi "Takt" no Jasoinovkas pilsētas (Polija) un kolektīvs "New Voria" no Bialostokas (Polija).

Pēc programmas sagatavošanas, orķestris sniedza 4 koncertus Polijā un pēc tam notika  koncertbrauciens: 17. augustā Daugavpilī, Vienības laukumā un Locikos pie Naujenes kultūras centrā, 18. augustā Preiļos, kā arī 2 koncerti Igaunijā (Vohmas pilsētā un Suure-Jaani pilsētā).

Koncertprogramma ir viegla, jautra un pasaules atpazīstama mūzika. Piemēram,  izskanēja skaņdarbi "The Best of Queen", "The Muppet Show Theme" , "Take on me", "Happy" ucc.

Projekta organizators, koordinators un galvenais iedvesmotājs ir Tomasz Czarnecki. Šogad ar orķestri strādāja viesdiriģenti: Rein Vendla, Ave Saarva (Igaunija), Wojciech Rolek (Polija), Ruslans Margevičs (Naujenes Mūzikas un mākslas skola), Oļegs Koļesņičenko (Preiļu Mūzikas un mākslas skola) un dejotāju horeogrāfe Kamila Baranowska (Polija).
Naujenes Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestra dalībnieki piedalījās projektā jau 2 gadu. Dalība starptautiskajā projektā Naujenes pūtēju orķestra dalībniekiem sniedza profesionālo izaugsmi, neaizmirstamas emocijas, motivāciju turpināt apgūt mācības instrumentālā spēlē!

Nīcgalē, par godu Māsas Marijas Stefanas 100.dzimšanas dienai iesvētīja piemiņas krustu