Naujenes pagastā attīstās tūrisma iespējas

AKTUĀLI

Daugavpils novada Naujenes pagastā tika realizēts Kempinga vietas attīstības projekts. Šī objekta tapšana bija iespējama pateicoties ES līdzfinansētajam projektam: Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. - 2020.gadam apakšpasākuma: 19.2 "Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" aktivitātes: 19.2.1 "Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas" (projekta iegūtais publiskais finansējums - 52 807 eiro, privātais 22 631 eiro).

Projekta ietvaros tika izbūvētas 10 kempinga tipa mājiņas ar 6 gultasvietām katrā. Tāpat tika izbūvēta saimnieciskās ēka, kā arī ierīkota pirts. Kempingu bāzē tika izveidots dziļurbums, līdz ar ko apmeklētājiem atsevišķajā telpā ir pieejama duša un labierīcības telpas (abu dzimumu pārstāvjiem). Tika uzstādītas arī ūdens atdzelžošanas iekārtas.

Pie mājiņām ir pieejamas terases ar galdiem, grils, atkritumu urnas, kā arī speciāli ierīkotas ugunskuru vietas. Apkārtējā teritorija ir pietiekoši liela un katrs apmeklētājs, kurš ierodas ar auto var novietot to blakus savai kempinga mājai. Pēc bāzes īpašnieka teiktā, tā apmeklētājiem būs ērtāk, jo liels daudzums mantu tūristiem un atpūtniekiem atrodas tieši mašīnā.

Projekta ietvaros tika izveidots arī bērnu spēļu laukums, kā arī uzstādīts volejbola siets. Apkārt teritorijai ierīkots iežogojums. Atpūtas vietā tiek piedāvāta iespēja nakšņot arī savās teltīs.

Objekta īstenošanas rezultātā tika radītas 3 jaunas darba vietas – bāzē strādā projektu vadītājs un divi nomas punkta darbinieki, visi esot Naujenes pagasta iedzīvotāji.

Kempingu bāze atrodas 600 m attālumā no Slutišķu sādžas, Naujenes pagastā, Daugavas labajā krastā. Tās teritorijā tiek iznomātas tūrisma un makšķernieku laivas, SUP dēļi, kā arī cits ūdenstūrismam nepieciešamais inventārs.

Kā atklāj objekta saimnieks Ilmārs Lociks – nākotnē tiek plānots ierīkot arī vietas tiem, kas ceļo ar ”mājām uz riteņiem”, jo pašreizējā teritorijā vieta vēl ir atlikusi. Tāpat idejas līmenī pastāv doma par terases izbūvi ar skatu uz Daugavu.

Netālu no kempingiem, gar dabas parku ”Daugavas loki” ir izvietoti ievērojami tūrisma objekti kā (protams pati Slutišķu sādža, kas ir ievērojams vecticībnieku zemnieku mājokļu celšanas piemērs, kā arī vienīgā vieta Latvijā, kur var iepazīties ar vecticībnieku garīgās un sadzīves kultūras materiāliem), Markovas pilskalns ar izziņas taku, Latgales sēta ar brīvdabas estrādi, Naujenes novadpētniecības muzejs, Juzefovas muižas parks, kurš šogad rekonstruēts ES projekta ietvaros, kā arī Vasargelišķu skatu tornis.

Šie objekti iekļaujas velomaršrutā ”Daugavas loki”, kurš 35 km garumā iet caur Daugavas senlejas lokiem. Galvenie apskates objekti atrodas tālu prom no lielajām automaģistrālēm, ļaujot izzināt un iepazīt dabas ainavas, kā arī novērot retu un aizsargājamu dzīvnieku un augu dzīvi dabā. Apmaldīties nav iespējams – visa maršruta garumā izvietotas norādes zīmes.

Pirms doties ceļā pa Daugavas lokiem tūristi var ienākt un uzzināt visu nepieciešamo informāciju Naujenes Novadpētniecības muzejā, Skolas ielā 1, Naujenē vai zvanot pa tālruni: +371 654 713 21.  

Laipni lūgti Daugavpils novadā!

Autors un foto: Dainis Bitiņš

AS “Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor” pārdod izīrētu valsts dzīvokļa īpašumu Naujenes pagastā