Naujenes Novadpētniecības muzeja ceļojošā izstāde “Āfrika manā sirdī”

AKTUĀLI

Naujenes Novadpētniecības muzeja sagatavotā izstāde „Āfrika manā sirdī” stāsta par mākslinieces Valentīnas Zeiles ceļojumu uz Āfriku.

1971. gadā Valentīna Zeile saņēma uzaicinājumu doties uz tālo Kamerūnas un Kongo Republiku. Ar patiesu interesi tika iepazīta Āfrikas savdabība, kultūra, tradīcijas un eksotiskā daba, jo ceļojumi ir mākslinieces stihija un viņas arvien meklējošā gara izpausme. Pēc atgriešanās tapa ceļojuma apraksti un gūto iespaidu ietekmē Āfrikai veltīts skulptūru cikls [1974 – 1979]: nēģeru dziedātāja, mūziķa un komponista Luija Ārmstronga [Louis Armstrong] portrets, Togo tēlnieka Pola Ai portrets, skulptūras „Paaudžu spēks”, „Lepnā” un „Dzīvesprieks”. Ceļojošā izstāde ir apskatāma Naujenes tautas bibliotēkā no 01.04. līdz 30.04. bibliotēkas telpās Kraujas ciemā, bet no 01.05. līdz 31.05. bibliotēkas telpās Lociku ciemā.

Mākslinieces Valentīnas Zeiles veidotie oriģināldarbi bronzā skatāmi Naujenes Novadpētniecības muzeja mākslas galerijā „Latgales parīziete – Valentīna Zeile”.

Vairāk informācijas http://naujenesmuzejs.lv/telniece-valentina-zeile/

Naujenes Kultūras centrs satika savas meistares