Naujenes Mūzikas un mākslas skolas dalība starptautiskajā projektā “Wersalinka”

AKTUĀLI

"WERSALINKA" ir starptautiskais jauniešu pūtēju orķestris, kurš apvieno jaunus mūziķus no dažādām valstīm - Polijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Lietuvas un Latvijas.

Projekta organizators, koordinators un galvenais iedvesmotājs ir Tomašs Čarneckis no Polijas. 2019. gadā projekts apvienoja gandrīz 800 dalībnieku no Polijas, Latvijas, Igaunijas un Baltkrievijas.

2020. gads projektam ir jubilejas gads, jo starptautiskais jauniešu pūtēju orķestris "WERSALINKA" svinēja savu 15 gadu jubileju, savukārt Naujenes MMS pūtēju orķestri piedalās projektā jau 3. gadu. Arī šogad organizatori atrada iespēju īstenot projektu - tas notika attālināti. Pastiprināto epidemioloģisko apstākļu dēļ, dalībnieku skaits diemžēl bija mazāks nekā plānots sākotnēji.

Projekta koordinators Leilli Kuusk (Igaunija), projekta nepārtrauktības veicināšanas nolūkā, piedāvāja jauniem mūziķiem un viņu skolotājiem no Polijas, Igaunijas un Latvijas iestudēt repertuāru kopīgam koncertam, nofilmēt to, kā arī nosūtīt Igaunijas pārstāvim. Tādējādi, no atsūtītā muzikālā materiāla vēlāk samontēja video ierakstus ar atskaņotiem skaņdarbiem.

Projekta ietvaros katras valsts jauno mūziķu orķestris izvēlējās divus skaņdarbus, nosūtot notis katram projekta dalībniekam.

Viens no Latvijas pārstāvjiem projektā bija Naujenes Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestris. Skolas direktora Ruslana Margeviča vadībā pūtēju orķestris iestudēja visus skaņdarbus (”All Stars”, autors Grebs Kemps; ”Pop.Medley” - Ar.MY (Polich traditional songs); ”Zīlīte", autors: Eriks Ķiģelis, Arr. Martiņš Bīriņš; ”Let It be”, izpildītājs: The Beatles), iemūžinot videoierakstā skaņdarbu atskaņošanas brīdi. Jaunie mūziķi atzīst, ka darbs pie materiāla apgūšanas nebija viegls, taču aizraujošs.

Šāda tipa projekts pūtēju orķestra jauniem muzikantiem kalpoja par jaunu pieredzi starptautisko projektu dalībā.

Darbs pie materiāla apguves sākās šī gada vasarā, taču nodemonstrēt savu un citu dalībnieku ieguldīto darbu projektā Naujenes Mūzikas un mākslas skola var tikai tagad.

Informāciju sniedza: Naujenes Mūzikas un mākslas skola

10 idejas, kā svinēt Latvijas valsts svētkus