Naujenes kultūras centrā veidoja svečturus Latvijai

AKTUĀLI

15. novembrī Naujenes kultūras centrā notika darbnīca „Svečturi Latvijai”. Darbnīcā bija jūtama draudzīga atmosfēra un kopības sajūta, tajā piedalījās dažāda vecuma apmeklētāji. Darbnīcas vadītājas, Naujenes kultūras centra praktikantes, izstāstīja par nepieciešamajiem materiāliem svečturu dekorēšanai un to pareizu pielietojumu.

Svečturi tika dekorēti ar seno Latviju rakstu zīmēm. Katrai Latvju zīmei ir sava nozīme un liels spēks, ko tā dod cilvēkam, izpētot zīmju nozīmes, darbnīcas vadītājās labprāt izstāstīja apmeklētājiem katras zīmes nozīmi un ieteica kāda zīme kuram derētu labāk. Veidojot svečturus, par pamatu tika izmantotas stikla burciņas, uz kuras tika iezīmēta izvēlēta zīme, lai tieši izvēlētās zīmes spēks piepildītu darinātāja māju. Svečturu dekorēšanai tika izmantotas patriotiskas lentītes un citi materiāli, ar kuru palīdzību katrs darbnīcas dalībnieks varēja izpausties un dekorēt savu svečturi kā viņam vairāk tīk.

Tuvojoties Latvijas 99. gadadienai, katrs, kurš izveidoja svečturi tika aicināts 18. novembrī piedalīties akcijā „Siltumu Latvijai”, aizdedzinot svecīti, ievietojot to sevis darinātajā svečturī un uzliekot uz loga palodzes.

Siltus visiem svētkus!

 Žanna Giceviča un Dajana Baškirova

Valsts svētku svinības Demenes pagastā