Naujenes Kultūras centrā var apskatīt Naujenes pagasta rokdarbnieču rakstaino cimdu un zeķu izstādi un nodoties jostu aušanas burvībai

AKTUĀLI

Naujenes kultūras centrs sadarbībā ar biedrību RAXTU SĒTA 4. marta rītā organizēja jostu aušanas darbnīcu. Ar jostu aušanas pamatiem dalījās aušanas meistare Dace Teivāne, kura parādīja kā iekārtot jostu aužamās stelles, savilkt diegus un iesākt veidot tautiskās jostas.

Savukārt 8. marta vakarā Naujenes Kultūras centrā notika rakstaino cimdu un zeķu izstādes atklāšana. Tādu cimdu kā mums Latvijā – ar tik bagātīgām kompozīcijām, ar tik interesantām rakstu zīmēm un krāsu salikumiem – citur pasaulē nav. Naujenes pagasta rokdarbnieču adītie cimdu un zeķu pāri cits no cita atšķiras ne tikai ar adījuma rakstiem, krāsu salikumiem, bet arī ar latvisko zīmju daudzveidību.

Izstādē var aplūkot Lidijas Grustānes, Regīnas Kreipānes, Ņinas Grozas, Monikas Livčānes, Inas Vaikules, Leontīnas Locikas, Genovefas Gudļevskas un Annas Lipiņas ap 80 cimdu un zeķu pāriem.

Domājams, daudzi piekritīs, ka vecmāmiņas, māmiņas vai draudzeņu adītās zeķes un cimdi ir paši siltākie un mīļākie ikvienam nēsātājam.

Vakara gaitā visiem klātesošajiem bija iespēja piedalīties Lielā Augšdaugavas musturdeķa veidošanā. Lai iesaistītos akcijā nepieciešams jebkurā tehnikā un krāsā noadīt, noaust vai notamborēt 10 x 10 cm vai 20 x 20 cm lielu rokdarba fragmentu-(s) (kvadrātu) un atnest to uz Naujenes Kultūras centru.

Naujenes Kultūras centrs aicina ikvienu iepazīties ar latviešu tautas tradīcijām un apgūt jostu aušanas prasmi.

Izstāde apskatāma Naujenes Kultūras centrā (Muzeja iela 6, Lociki) līdz 31. martam.

Tālrunis uzziņām 65474268

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavoja: Aiga Krute

Par putnu gripas profilaksi