Naujenes kultūras centrā aizvadīts mūsdienu deju festivāls “Hipeastrs 2023”

Kultūra

Dienu pirms Starptautiskās dejas dienas – 28. aprīlī, Naujenes kultūras centrā norisinājās Augšdaugavas novada mūsdienu deju festivāls “Hipeastrs 2023”. Ar īpašu dejas iestudējumu festivālu atklāja un vadīja šarmantās stila un dejas ikonas “Divas kazas”. Gan jau rodas jautājums – kāpēc kazas, kāpēc divas, kāpēc deju festivālā? Kaza ir vienīgā, kuru radījis pats Velns, savukārt dvēseli tai ir iepūtis Dievs – velnišķīgi dievišķa būtne, ar deju un dejotājiem ir līdzīgi, deja ir kā dvēseles stāvokļa izpausme, tai ir raksturīgs vieglums, harmonija, cēlums, neizmērojama prieka sajūta, savukārt dejotāji ir velnišķīgi dievišķa tauta – tiem acis iemirdzas tiklīdz sāk skanēt mūzika un viņus nekas vairs nespēj apturēt, kur dejotājs sper soli, tur ir neizsīkstoša enerģija, kustība un dzīvesprieks…

Kolektīvi skatītājiem piedāvāja iepazīt savu kolektīvu caur viņu moto un, protams, caur deju – pārdomātu horeogrāfiju un skatuves klātbūtni. Kolektīvus noslēgumā sveica Augšdaugavas novada deputāts, izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājs Jānis Belkovskis.

Mūsdienu deju festivālā piedalījās: Tabores pagasta vēsturisko deju kopa “Senlaiku motīvi” (vadītāja Jeļena Posternaka), Sabiedriskā centra “Laucesa” vēsturisko deju kolektīvs (vadītāja Jeļena Posternaka), Kalkūnes pagasta deju kolektīvs “VITA OF DANCE” (vadītāja Ludmila Boroņenko), Laucesas pamatskolas deju kolektīvs (vadītāja Alevtīna Mihailova), Silenes pagasta kultūras nama deju kolektīvs “Tornado” (vadītāja Alevtīna Mihailova), Salienas pagasta deju kolektīvs “Laimīte” (vadītāja Alla Zabelova), Subates kultūras nama deju kolektīvs “RitmusS” bērnu un pieaugušo grupas (vadītājas Sandra Špura un Gunta Semjonova), Dvietes pagasta kultūras nama senioru kopa “Saulespuķes” (vadītāja Rita Stapkeviča), Višķu pagasta kultūras centra senioru deju kolektīvs “Magones” (vadītāja Antra Dombrovska), Bebrenes pagasta senioru deju kolektīvs “Rudzupuķes” (vadītāja Ilona Jegorova), Dvietes pagasta kultūras nama deju kolektīvs “Atkal” (vadītāja Līga Ostrovska).

Naujenes kultūras centrs,

Muzeja iela 6, Lociki

Tālrunis uzziņām 654 74268

www.facebook.com/NAUJENESKC

Muzeju nakts Augšdaugavas novadā