Naujenes Kultūras centrā aizvadīja ziemu!

AKTUĀLI

Sākot ar 20. februāri, Naujenes Kultūras centrā sākās slāvu svētkiem – Masļeņicai, veltīta nedēļa. Visiem interesentiem bija iespēja piedalīties visdažādākajās aktivitātēs, kas bija veltītas ziemas aizvadīšanai un pavasara sagaidīšanai.

Liekas, ka pavisam nesen mēs sagaidījām jauno gadu, priecājāmies par ziemu ar tās balto un pūkaino sniegu, skaistajiem leduspuķu izrotātajiem logiem,  ragaviņām, aukstajiem vējiem un tumšajām naktīm, bet, re, kur parādījās pirmie saules stari – spoži, mazliet silti, un mēs sapratām, ka drīz, pavisam drīz jau iestāsies pavasaris! Un silto pavasari, kā ļoti gaidītu ciemiņu pēc aukstās ziemas, vajag sagaidīt kā nākas!

Masļeņica ir paši jautrākie slāvu svētki, tautā runā, ka, ja šos svētkus nosvinēt slikti, tad visu gadu neveiksies, lai neriskētu ar visu Naujenes pagasta 2017. gada veiksmi, Naujenes Kultūras centrs apņēmās šo misiju izpildīt.

20. februārī Naujenes Kultūras centrs vilināja visu tuvējo apkārtni ar pankūku smaržu. Pirmdienas vakarā visiem bija iespēja izbaudīt šo silto un gardo pavasara saules simbolu – pankūku. Saimniecītes dalījās ar savām receptēm, demonstrēja plāno pankūku cepšanas mākslu un stāstīja, kā tās izveidot īpaši mīkstas, īpaši smaržīgas un īpaši garšīgas. Īpašu paldies gribētu pateikt Helēnai Aukstarei un Alisai Jermakovskai.

23. februāra vakarā kopā ar amatu meistaru Valdi Grebežu tika veidotas niedru lellītes, kas ir Masļeņicas svētku neatņemams simbols. Darbnīcas apmeklētāji veidoja, gan mazas lellītes, gan vidējas, gan tādas, kurām bija nepieciešami papildspēki, lai tās tiktu ārā pa kultūras centra durvīm. Liels paldies Valdim Grebežam par stāstīšanu, rādīšanu, griešanu un savu rokdarbnieka prasmju nodošanu mazākajām paaudzēm.

26. februāra pēcpusdienā, kad ārā ļoti čakli rosījās ziema ar savu puteni, Naujenes Kultūras centrs un Naujenes pagasta iedzīvotāji bija apņēmušies ziemu aizdzīt tālu, tālu prom un aicināt pavasari ciemā. Kaut arī laikapstākļi pasākuma apmeklētājus nemaz nelutināja, mazliet nosaluši, taču pozitīvu emociju un smaidu iespaidoti Naujenes pagasta iedzīvotāji ar jautrām dejām un dziesmām dzina ziemu projām! Pavasaris ir tik ļoti gaidīts ciemiņš, ka to sagaidījām ar siltiem smaidiem, siltām pankūkām un tēju un, protams, ar jautrām rotaļām, kurās varēja izklaidēties visa ģimene. Gribētos teikt, ka sagadīšanās, taču mēs esam pārliecināti, ka tieši Naujenes pagasta iedzīvotāji ir tie, kuru dēļ pirmdien, no ziemas gandrīz nebija ne miņas, bet palika vien dažas slapjas peļķītes.

Lai visiem silts un saulains pavasaris!

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavoja: Aiga Krute

Jauniešiem ir iespēja pieteikt dalību vienā no labākajiem uzņēmējdarbības konkursiem Eiropā