Naujenē norisinājās “Lāčplēša akadēmija”

AKTUĀLI

No 10. līdz 12. novembrim Naujenes Jaunatnes un Sporta centrā norisinājās pasākumu cikls “Lāčplēša akadēmija”, kas bija veltīts Lāčplēša dienai.

Pasākums pulcēja 20 Naujenes pagasta jauniešus, kā arī pāris viesus no Maļinovas pagasta un Daugavpils pilsētas. Triju dienu maratonu ievadīja pulcēšanās Jaunatnes centrā, kur jauniešiem bija iespēja izveidot savu unikālu T-kreklu ar trafaretu tehnikas palīdzību, vakara turpinājumā tika izveidota nakts trase Kraujas ciemā, kur jauniešiem ar aplikācijas Actionbound palīdzību vajadzēja iziet dažādus atraktīvus uzdevumus, kā arī atbildēt uz jautājumiem par Latvijas vēsturi un ģeogrāfiju. Pasākuma laikā jaunieši nakšņoja jauniešu centra telpās, kur labā kompānijā tika izspēlētas vairākas galda spēles.

11. novembrī, Lāčplēša dienā, jaunieši devās uz Naujenes Jaunatnes un Sporta centra sporta zāli Vecstropos, kur varēja sākties otrā diena. Katra jauna Lāčplēša pamatpazīme ir laba fiziskā sagatavotība, tāpēc diena sākās ar fiziskajām aktivitātēm, ko vadīja Edgars Kucins, Naujenes Jaunatnes un Sporta centra vadītājs un Daugavpils novada basketbola komandas treneris, kurš pastāstīja par to, kā pareizi veikt fiziskās aktivitātes un novadīja nelielu meistarklasi par to, kā pareizi veikt iesildīšanos jebkurām fiziskajām aktivitātēm. Jau vairākus gadus Lāčplēša dienas ietvaros Vecstropos notiek Lāčplēša kausa izcīņa jauniešiem, šogad šis kauss tika izspēlēts “Lāčplēša akadēmijas” ietvaros un tajā piedalījās gan jaunieši, gan jaunietes. Akadēmijas dalībnieki sacentās septiņās dažādās disciplīnās, pēc ilgām un saspringtām cīņām meiteņu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Žaneta Bule no Locikiem, jauniešu konkurencē līdz 17 gadiem pirmo vietu izcīnīja Juris Svoks no Kraujas, bet grupā pēc 18 gadiem par stiprāko izrādījās Aleksandrs Aļabjevs no Maļinovas, kurš atzina, ka cītīgi gatavojās šim pasākumam un viņa sens sapnis bija ieņemt pirmo vietu pieaugušo konkurencē, jo pirms pāris gadiem viņš bija pirmais jauniešu grupā līdz 18 gadiem. Lāčplēša diena noslēdzās Daugavpilī, kur akadēmijas dalībnieki pievienojās citiem Daugavpils novada jauniešiem un izgāja lāpu gājienu, kurš noslēdzās Vienībās laukumā.

Svētdien NJSC telpās bija ieradies vēsturiskās modelēšanas klubs “Robeža”, kurš iepazīstināja jauniešus ar viduslaiku kaujas ekipējumu, kā arī iemācīja jaunatnei vairākus kaujas soļus un aizsardzības iespējas. Jauniešiem bija iespējas arī nobildēties pilnā viduslaiku kaujas ekipējumā.

Jaunieši izsaka paldies visiem pasākuma iesaistītajām pusēm, kā arī izsaka īpašu paldies kafejnīcai “Baltais krogs” par garšīgo ēdināšanu!

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavoja: Viktors Andruškevičs

Jaunatne meklē labākos no labākajiem