Naujenē aizvadīts Lāčplēša kauss florbolā 2023

AKTUĀLI

Svētdien, 26. novembrī, Naujenes pagasta Locikos tika aizvadītas sacensības florbolā - Lāčplēša kauss 2023. Turnīrā piedalījās 6 komandas no Naujenes, Ilūkstes, Višķiem un Viļāniem, kopā pulcējot ap 60 sportistu.

Pirmajā turnīra fāzē komandas tika sadalītas divās grupās pēc ranga, A grupā savā starpā spēlēja Naujene, Viļāni 2 un Ilūkste, bet B grupā savā starpā cīnījās Viļāni, Zvāri/Naujene 2 un Višķi. A grupā 1. vietu ieguva Naujene, pārspējot Ilūksti ar 11:6 un komandu Viļāni 2 ar 13:2, otro vietu izcīnīja Ilūkste, kas ar 6:3 pārspēja Viļāni 2, tādējādi kvalificējoties izslēgšanas spēlēm. B grupā pārliecinoši uzvarēja viesi no Viļāniem, kas pirmajā spēlē ar 12:0 sagrāva  Višķus, bet pēc tam ar līdzīgu rezultātu 11:1 izrēķinājās ar Zvāri/Naujene 2. Cīņa par 2. vietu grupā starp Višķiem un Zvāri/Naujene 2 izvērtās īpaši sīva, jo komandas pamatlaikā tā arī nespēja noskaidrot uzvarētāju 5:5. Lai noskaidrotu uzvarētāju komandas katra izpildīja 3 “bullīšus”, jeb pēcspēles metienus, kur veiksmīgāki šoreiz izrādījās Višķu komandas florbolisti un ar rezultātu 6:5 izcīnīja uzvaru spēlē.

Izslēgšanas spēlēs pusfinālos tikās katras grupas uzvarētāja ar pretējās grupas otro vietu ieguvējām. Pirmajā pusfinālā tikās Naujene un Višķi. Saspringtā spēlē beigās pārsvaru tomēr ieguva Naujenieši, uzvarot ar rezultātu 7:4. Otrajā pusfinālā Ilūkste līdz otrā puslaika vidum izrādīja sīvu pretestību Viļānu komandai, taču uz beigām spēka pietrūka un zaudējums ar 1:7.

Spēlē par 3. vietu saspringta cīņa, Ilūkstei otrā spēle pēc kārtas uzreiz pēc pusfināla, taču šoreiz veiksmīgi, ar spēles beigās gūtajiem vārtiem pietika, lai nosargātu uzvaru par mata tiesu ar 4:3, atstājot Višķu komandu ar “koka medāli”. Lielajā finālā satikās mājinieki Naujene ar viesiem no Viļāniem. Šis bija īpaši principiāls duelis, jo pavasarī turnīrā Maltā, ar 3:2 pārāki izrādījās Viļānu florbolisti. Šoreiz gan tik sīva cīņa izpalika, otrajā puslaikā Viļāniem gūstot piecus vārtus un triumfējot ar rezultātu 8:3!

Paldies komandām un sportistiem par aktīvo dalību turnīrā, kā arī paldies draugiem un faniem, kas bija ieradušies atbalstīt sacensību dalībniekus! Uz drīzu tikšanos nākamajās sacensībās!

Valsts asinsdonoru centrs aicina jauniešus kļūt par supervaroņiem un ziedot asinis!