Muzikālais ceļojums “Ziemassvētki apkārt pasaulei” Špoģu vidusskolas skolēniem

Izglītība

Špoģu vidusskolas skolēniem decembra nogalē un vēl arī janvārī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros ir iespēja kavēties Ziemassvētku noskaņās un iepazīt Latvijas un citu valstu Ziemassvētku tradīcijas un izdziedāt tradicionālas un slavenas Ziemassvētku dziesmas kopā ar Mikus Abaroniņu, Artu Abaroniņu un Jāni Miltiņu, skatoties digitālo koncertlekciju “Ziemassvētki apkārt pasaulei”.

Dziedātāji muzikālā ceļojuma stāstījumu iesāk ar Latviju,  latviešu ziemas saulgriežu svētkiem, mājokļa pušķošanu, tradicionālajiem ēdieniem un iepazīstināja ar  skandēšanu, izpildot latviešu tautasdziesmu “Sidrabiņa lietiņš lija”. Turpinājumā koncertstāsts aizceļoja uz Vāciju, Krieviju, Austriju, Angliju, kā arī tika aktualizētas Ziemassvētku tradīcijas Japānā, Ukrainā, Čehijā un ASV.

Koncertstāsts atklāja Ziemassvētku svinēšanas vēsturi, Ziemassvētku eglītes izmantošanas un izrotāšanas pirmsākumus,  stāstīja par diviem Ziemassvētku mitoloģiskiem tēliem – labo Svēto Nikolausu un ļauno Krampusu, par Pētera Čaikovska baletu “Riekstkodis" un  tika atskaņots slavenākais valsis - Vīnes valsis – viens no Johana Štrausa pazīstamākajiem valšiem “Kaizer Walzer” un populārākā Ziemassvētku dziesma, ko atskaņo solists Džordžs Maikls “Last Christmas” (“Pēdējie Ziemassvētki”).

Koncertlekcijā skanēja populāras Ziemassvētku melodijas. Koncertlekcija mūzikas valodā atklāja daudzveidīgās Ziemassvētku tradīcijas visā pasaulē, kas  papildinātas ar atbilstošiem videomateriāliem.

Paldies "Latvijas skolas somai" par dāvāto iespēju,  koncertlekcijas veidotājiem un mūziķiem par interesanto vēstījumu!

Špoģu vidusskolas direktora vietniece Anna Vasiļjeva

Izstāde Pilskalnes pagasta bibliotēkā