Muzeju naktī Pirmā pasaules kara muzeju Medumos apmeklēja vairāk nekā 500 cilvēku

AKTUĀLI

13. maijā ar dažādām radošām un izglītojošām aktivitātēm Eiropas akcijā “Muzeju nakts” piedalījās Pirmā pasaules kara muzejs Medumos. Apmeklētājiem un pasākuma viesiem bija iespēja baudīt veselu virkni dažādu aktivitāšu.

Interesantas un izglītojošas ekskursijas muzeja telpās vadīja “žēlsirdības māsa” Miropija Petkune. Apmeklētāji bija sajūsmā par bunkura imitāciju muzejā, kur katrs varēja iejusties karavīra lomā, pat pielaikot karavīra tērpu un nofotografēties. Īpaša pasākuma odziņa bija Ēģiptes bunkurs, kur sveču gaismā, vēsturiskā atmosfērā varēja klausīties Jura Stikāna stāstījumus par Medumu un tuvākās apkaimes vēsturi, kā arī aplūkot dažādus priekšmetus un fotogrāfijas no Stikānu ģimenes privātkolekcijas.

Muzeju nakts ietvaros, Raimonds Stikāns novadīja divas meistarklases, meklējot apslēptos dārgumus ar metāla detektoru. Tā bija īpaši aktuāla aktivitāte dēliem kopā ar tēviem, kuri bija ieradušies uz pasākumu. Ziņkārība un aizrautība, mirdzošas acis jau pēc pirmās atrastās mantas. Katrs atrada interesantu senlietu, lādiņu, pudeles korķi, kā nu kuram veicās. Elpu aizraujoši!

Siltie laikapstākļi lutināja, tāpēc ārā svaigā gaisā daudzi labprāt radoši darbojās kopā ar amatu meistaru Valdi Grebežu, veidojot  magoni – Pirmā pasaules kara upuru piemiņas simbolu. Visas magones, kā piemiņas dāvana no pirmās Muzeju nakts muzejā apmeklētājiem, palika rotāt ekspozīcijas telpas.

Baudot uz ugunskura pagatavoto skābeņu zupu no īstiem karavīru katliņiem un ieslīgstot sarunās par vēsturiskām tēmām un ne tikai, muzeja viesi, kuri bija ieradušies arī no tālākām pilsētām, atzīmēja Medumu parka un ezera skaistumu, dabas burvību, mieru un īpaši patīkamo atmosfēru.

Uz tikšanos Pirmā pasaules kara muzejā Medumos!

Fotogrāfiju autors: Artūrs Gabrāns

Alejas iela 20, Medumi, Medumu pagasts, Augšdaugavas novads, +371 26274123, info@ww1route.lv, ww1route.eu

Informāciju sagatavoja:

Inna Bebre

Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA”

tālr.: (+371) 654 76748 , 29431360

e-pasts:  turisms@augsdaugavasnovads.lv

Facebook: Augšdaugavas novads.Travel

www.visitdaugavpils.lv

www.visku-estrade-stadions.lv

Instagram: Augšdaugava.Travel

Baznīcu nakts Līksnā