Mobilā mamogrāfa izbraukumu grafiks novadā

AKTUĀLI

Arī šogad darbu turpina Daugavpils reģionālās slimnīcas mobilais mamogrāfs (īpaši aprīkots autobuss sievietes krūšu pārbaudei), kas izbraukumos pacientiem sniedz iespēju saņemt augstvērtīgu mamogrāfijas izmeklējumu dzīvesvietas tuvumā. No augusta līdz oktobrim mamogrāfs būs pieejams Daugavpils novada desmit pagastos.

Jūlijā mobilais mamogrāfs veica izbraukumu Ambeļos un Višķos. Šādi izbraukumi notiek jau piekto gadu un sieviešu interese tikai pieaug.

Mamogrāfs brauc gan uz lielākiem, gan mazākiem ciemiem, lai  ikvienai sievietei pakalpojums būtu pēc iespējas pieejamāks. “Mūsu rīcībā diemžēl nav kopējās statistikas par atklātajiem ļaundabīgajiem audzējiem, mums ir dati tikai par sievietēm, kuras pēc mūsu pārbaudes tiek sūtītas uz papildus izmeklējumiem. Tā ir apmēram trešā daļa no visām sievietēm. Tas ir ļoti daudz. Diemžēl no tām daudzām ir onkoloģija, kas ir ārkārtīgi izplatīta slimība,” norāda J.Ņikitina.

Radiologa asistente Janīna Ņikitina aicina sievietes atbildīgi izturēties pret savu veselību un vismaz vienu reizi divos gados pārbaudīt savas krūtis. Mamogrāfija ir domāta sievietēm virs 40 gadu vecuma, savukārt jaunākām ir ieteicama ultrasonogrāfija. “Nav jābaidās pārbaudīties, jo bailes ir slikts palīgs. Vienreiz divos gados ir jānāk uz profilaktisko pārbaudi, jo veselība ir mūsu personīgā bagātība. Mašīna un māja nav bagātība, jo to var nopirkt, bet veselību par naudu nenopirksi,” mudina mediķe. “Ir nepatīkami, ja sievietei kaut ko atrod, bet labāk šo problēmu sākt risināt pēc iespējas ātrāk, jo pati par sevi tā nekur nepazudīs. Daudzas sievietes krūts audzējus “ielaiž”, lai gan sieviete pati var saskatīts izmaiņas – ievilktus krūtsgalus, cietus, sāpīgus bumbuļus krūtīs utt. Faktiski, poliklīnika brauc pie sievietēm uz mājām, tāpēc ir grēks neizmantot šādu izdevību.”

Saulainajā brīvdienu pusdienlaikā mamogrāfu apmeklēja arī Tamāra no Vīgantu ciema Višķu pagastā. “Es dzīvoju Vīgantos, kas ir 10km attālumā no Špoģiem, nemaz nerunājot par attālumu no pilsētas. Mums pat autobuss darbadienās kursē tikai divas reizes nedēļā, savukārt svētdienā neviens ārsts nestrādā. Tas ir ļoti ērti un ir lieliski, ka ir šāda izdevība pārbaudīties uz vietas novadā,” neslēpj Tamāra. ”Nolēmu pārbaudīties, jo man agrāk bija mastopātija un divus, trīs gadus neveicu atkārtotas pārbaudes. Saņēmu NVD uzaicinājumu un nolēmu, ka šodien ir īstā diena to izdarīt.”

Daugavpils novada iedzīvotājas tiek laipni aicinātas izmantot iespēju pārbaudīt savu krūšu veselību. Dodoties uz izmeklējumu, lūdzam līdzi ņemt saņemto Nacionālā veselības dienesta vēstuli ar uzaicinājumu piedalīties valsts krūts vēža skrīninga programmā (izmeklējums ir bez maksas) vai ārsta speciālista (ginekologa) vai ģimenes ārsta nosūtījumu (pacienta iemaksa – EUR 2.85). Lūdzu neaizmirstiet līdzi paņemt personu apliecinošu dokumentu.

IZBRAUKUMU GRAFIKS

05.08. Dubnas pagasta pārvalde 09.00 - 11.30

05.08. Pie Kalupes ambulances 12.00 - 16.00

12.08. Nīcgales pagasta pārvalde 09.00 - 11.30

12.08. Vaboles pagasta pārvalde 12.30 - 14.00

09.09. Biķernieku pagasta pārvalde 09.00 - 12.00

16.09. Demenes pagasta pārvalde 09.00 - 12.00

16.09. Medumu pagasta pārvalde 13.00 - 16.00

07.10. Vecsalienas pagasta pārvalde 09.00 - 11.00

07.10. Salienas pagasta pārvalde 12.00 - 14.00

07.10. Skrudalienas pagasta pārvalde 15.00 - 17.00

Domes sēde