Miropija Petkune ieguva Latgales tūrisma gada balvu nominācijā “Tūrisma profesionālis”

AKTUĀLI

30. novembrī Latgales Tūrisma asociācija jau astoto gadu pēc kārtas organizēja  konkursu “Latgales Tūrisma gada balva”. Pasākums norisinājās Balvu Kultūras un atpūtas centrā.

Gada balvas mērķis ir veicināt Latgales tūrisma piedāvājuma un kvalitātes uzlabošanos, kā arī izcelt un apbalvot Latgales reģiona (t.sk. kultūrvēsturisko zemju teritorija) labākos tūrisma nozares pārstāvjus.

Šogad gada balvas tika pasniegtas 9 dažādās nominācijās (Tūrisma profesionālis, Labākā tūristu mītne pilsētā, Labākā tūristu mītne laukos, Labākais jaunais tūrisma objekts (individuālo komersantu vidū), Labākais tūrisma produkts (pašvaldību vidū), Labākais jaunais tūrisma objekts (individuālo komersantu vidū), Labākais jaunais tūrisma objekts (pašvaldību vidū), Gada amatnieks, Tūrisma izcilība 2023).

Tūrisma gada balvas dažādās nominācijās tika pieteikti vairāki Augšdaugavas tūrisma uzņēmēji un tūrisma jomas profesionāļi.

  • Nominācijā “Tūrisma profesionālis” pretendentu vidū bija Miervaldis Brodovs, gids “Stendera muzejā”, un Miropija Petkune, gide Pirmā pasaules kara muzejā.
  • Nominācijā “Labākā tūrisma mītne laukos” pretendentu vidū bija “Silene Resort & SPA” un brīvdienu māja “Meijas nams”.
  • Savukārt nominācijā “Labākais jaunais tūrisma objekts (Pašvaldības objekts)” balvai nominēts arī Pirmā Pasaules kara muzejs Medumos.

Augšdaugavas novada Pirmā pasaules kara muzeja Medumos gide Miropija Petkune ieguva Latgales tūrisma gada balvu 2023 nominācijā “Tūrisma profesionālis”. No sirds lepojamies un sveicam Miropiju ar pelnītu uzvaru konkursā!

Tūrisma gada balvas pretendentu pieteikšana ir lielisks veids, kā izcelt tās tūrisma vietas un pārstāvjus, kuri savā pakalpojumā vai produktā ieviesuši inovācijas, būtiski papildinājuši esošo piedāvājumu, vai vienkārši atstājuši vispaliekošāko pozitīvo iespaidu. Iesniegt pretendentus “Latgales Tūrisma gada balvai” tika aicināti gan uzņēmumi, gan privātpersonas, tūrisma centri, NVO u.c.

Kā ierasts, gada balvu dizainu ik gadu veido cits meistars un šogad balvu autore ir Sintija Bērziņa, zīmols “Piece of touch”.

Šogad “Latgales Tūrisma gada balvai” tika saņemti 49 pretendentu pieteikumi no visa Latgales reģiona.

Kā ierasts, visus pretendentus vērtēja kompetenta žūrija, kuras sastāvā šogad bija: LIAA Tūrisma departamenta Vecākā projektu vadītāja Kristīne Mickāne, “Divu krastu radio”, un “Latvijas radio 2” raidījuma “Breivdīnuos iz Latgolu” vadītāja Laura Sondore, dabas tūrisma entuziasts un “Purva bridēju” gids Kristaps Kiziks, “Latgales Tūrisma gada balvas 2022” saņēmēja Augšdaugavas novada Lielbornes muižas saimniece Nora Poiša un Latgales Tūrisma asociācijas Tūrisma speciāliste Laura Spundere.

Informācija:

Inna Bebre

Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA”

Novembrī Ilūkstē viesojās Mg.psych. Marks Jermaks