Meteņi Līksnā

AKTUĀLI

Meteņi ir seni latviešu pavasara gaidīšanas svētki. Tos visi gaida ar prieku, jo ziema iet uz beigām un tuvojas pavasaris. Sevišķi par to ir priecīgi bērni, jo tie ir īsti ziemas prieki ar braukšanu no kalna, ar vārtīšanos sniegā, lielīšanos, veselīgu sacenšanos un mielošanos ar sagādātajiem gardumiem.

26. februārī plkst. 13.00 Līksnas Muižas parkā, kur bija sapulcējušies gan Līksnas pagasta iedzīvotāji, gan ari viesi, ieradās Metenis. Šoreiz tas bija parūpējies par to, lai būtu pietiekoši sniega visām Meteņdienas izdarībām.

Pasākuma sākumā Metenim tika prasītas zelta pogas, bet puiši ķēra un pēra meitas, lai tās augtu stipras un raženas.

Un kā gan šie svētki bez lielīšanās, ko parasti darīja saimnieks vai saimniece? Šoreiz tas bija jādara Līksnas pagasta pārvaldes vadītājai Birutai Ozoliņai.

Turpinājumā notika meteņbērnu spēkošanās, piedaloties stafetē, kurā bija jāprot  gan nobraukt no kalna, gan precīzi mest mērķī, gan šaut ar lielo kaķeni, gan slēpot. Šajā stafetē piedalījās 10 komandas. Veiklākās no tām bija: “Ašās”, “Sniegapārslas” un “Sniega vētra”. No tām daudz neatpalika “Trīs omītes”.

Vislielākais izaicinājums bija Umurkumurā iekārto dāvanu iegūšana, jo uzrāpties stabā nebija nemaz tik viegli. Visa jautrība noslēdzās ar sniegavīru celšanu.

Kad meteņbērni bija veiksmīgi spēkojušies, visi varēja mieloties ar Līksnas pagasta aktīvo sieviešu apvienības “Saules taka” sarūpētajām pankūkām, zirņiem un tēju.

Paldies visiem, kas piedalījās šajā pasākumā!

Fotogrāfiju autors: A. Teivāns

Līksnas draudze lūdz palīdzību dievnama glābšanai