Meteņi dienas aprūpēs centrā “Skrudaliena”

AKTUĀLI

22. februārī Dienas aprūpēs centrā “Skrudaliena” apmeklētāji kopā ar Naujenes sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības centra dalībniekiem  aizraujoši un aktīvi nosvinēja Meteņus. Tie bija tradicionāli atvadīšanas no ziemas un pavasara satikšanas svētki. Un kā jau pienākas svētkos, bija gan dziesmas, gan konkursi, gan maskas, gan pankūkas un bagātīgs Meteņu galds. Protams, daudz bija arī pozitīvu emociju, labu novēlējumu, siltu jūtu,  dāvaniņu, kas pagatavotas ar savām rokām, un pats galvenais - abas iestādes vienojās ar šo pasākumu uzsākt sadraudzību un turpmāk biežāk apmeklēt viens otru, jo kopīgi svētki iepatikās visiem.

Svētki sākās ar Naujenes sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības centra dalībnieku uzstāšanos. Senioru grupa parādīja skatītājiem ļoti iedvesmojošu  ludziņu par aktīvu dzīvi un skaistumu jebkurā vecumā. Svētku turpinājumā bija dziesmas par pavasari un mīlestību, kas visiem gāja ļoti tuvu pie sirds.

Vēlāk svētku dalībnieki kopā ar pasākuma organizētājiem aktīvi piedalījās sacensībās – virves vilkšanā, lēkšanā ar maisiem, roku veiklības konkursā,  konkursos “trāpi ar pankūku”, šūpolēs un citos.

 Atvadoties no ziemas, tika sadedzināta salmu lelle, kas simbolizēja veco gadu. Tās pelni mēsloja  zemi, lai jaunais gads būtu auglīgs. 

Abas komandas  cītīgi gatavojās svētkiem – veidoja rotājumus un maskas, pētīja Meteņu tradīcijas, cepa pankūkas un pīrāgus. Dalībnieki uzzināja daudz interesanta par šiem svētkiem, arī to, kā tos svinēja agrāk. Piemēram, Meteņos noteikti brauca ciemos. Uzskatīja - jo garāks brauciens, jo garāki augs lini, garākas būs kaņepes un labāka raža. Tas bija īstais brīdis, lai apciemotu sen neredzētus radus, draugus, paziņas un nodibinātu jaunus sakarus.

Meteņos viesi varēja ierasties arī bez aicināšanas, tie vienmēr tika laipni sagaidīti un labi pacienāti. Meteņos arī vizinājās no kalna, vizinājās visi – mazi, lieli, veci, jauni. Braucot no kalna, skaļi sauca vēlējumus un lielījās, kuram būs garāki lini. Noteikti bija jāveļ arī sniega bumbas un kamoli, lai visi darbi nākamajā gadā apaļi, raiti un gludi sokas. Ticējumi vēsta - jo tālāk no kalna nobrauks, jo garāki lini augs un pašam būs spēks un veselība

Noslēgumā pie svētku galda, viesi un DAC apmeklētāji apmainījās ar dāvaniņām. Mājinieki, pateicoties ciemiņiem par jauki pavadītu laiku un par skaistiem svētkiem, uzdāvināja atslēgu piekariņus ar latviskām zīmēm, kas arī sasaucas ar gadskārtu tradīcijām.

Par to, ka svētki bija labi izdevušies, sirsnīgi pateicamies gan organizatoriem, gan ciemiņiem, kā arī visiem dalībniekiem. Kopā gaidīsim pavasari un jaunus svētkus!

Dienas aprūpes centra “Skrudaliena” sociālā darbiniece Raisa Vagale

Biškopju konferencē noteikta gardākā medus kūka