Meteņdiena Sventē

AKTUĀLI

Meten’s nāca pār kalniņu:
Ko, Meteni, atnesīs’?
Cūkas ausi atnesīsi,
Miežu miltu plācenīti.

Meteņi iezīmē ziemas aiziešanu un pavasara atnākšanu, kad dienas kļūst arvien garākas un cilvēka dienas ritums arvien aktīvāks un raitāks. Senie latvieši ticējuši, lai ziemu nobiedētu, Meteņos ir daudz skaļi jāsmejās, japiedalās dažādās aktivitātēs un daudz un garšīgi jāēd.

Jau tradicionāli Sventē Meteņdiena tiek svinēta Sventes ciema vidiņā, iepretim Tautas namam. Lai būtu skaļi, jautri un interesanti, pasākuma dalībniekiem tika piedāvātas dažnedažādas aktivitātes gan lielajiem, gan mazajiem. Kamēr vieni darbojās ārā, tikmēr citi piedalījās Jauniešu biedrības darbnīcā, darinot “sapņu ķērājus”.

Noskaņai skanēja jestra mūzika, tika filmēts un fotografēts uz lielās salmu lelles fona. Meteņdienas izskaņā salmu lelle tika aizdedzināta, lai kopā ar to sadegtu viss sliktais, kas pa gadu sakrājies.

Gana izpriecājušies un sagurši, visi varēja mierīgi nobaudīt  plānās pankūkas ar krējumu vai ievārījumu un siltu tēju.

Meteņdiena pavadīta, nu, var gaidīt Lieldieniņu!

Ilūkstē būs pieejams uztura speciālists