Meistari savu māku demonstrēs Ambeļos, Berķenelē un Naujenē

AKTUĀLI

Laikā no 6. aprīļa līdz 8. aprīlim tautas lietišķās mākslas meistari, amatnieki, stāstnieki, tautas teicēji, muzikanti un dziedātāji vairāk nekā 152 vietās visā Latvijā aicinās ikvienu interesentu uz pasākumu “Satiec savu meistaru!”. Projekta mērķis ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī par meistariem, viņu zināšanām un prasmēm. Pasākuma “Satiec savu meistaru!” aktivitātes Daugavpils novadā noritēs trijās vietās - Raiņa mājā Berķenelē, Naujenes kultūras centrā un Ambeļu skreinē.

6. aprīlī Naujenes kultūras centrā varēs apgūt tradicionālo mūzikas instrumentu spēli un piedalīties rotaļās kopā ar meistariem – folkloras kopu “Rūžeņa” un vadītāju Ingu Zeili; izzināt grozu pīšanas īpatnības ar tautas lietišķās mākslas studijas “Pūpoli” meistari Inu Vaikuli; piedalīties kulinārā mantojuma meistarklasē, kopā ar meistari Helēnu Aukstari.

7.aprīlī no plkst. 12.00 līdz plkst. 15.00 Raiņa mājā Berķenelē aicinām uzzināt sievu galvassegu (autu, aubju) šūšanas noslēpumus, satikties ar Ilūkstes Bērnu un jauniešu centra rokdarbu kluba "Dzīparu namiņš” (vadītāja Silvija Baginska) dalībniecēm un meistari Rasmu Ivbuli.  Rokdarbnieces pastāstīs par sievu cepuru nēsāšanas paradumiem Sēlijā, demonstrēs galvassegas un balto cimdu rokdarbus no Ilūkstes Vēstures un seno lietu krātuves „Sēļu istaba” krājumiem. Berķeneles apmeklētāji varēs aplūkot arī jaunu izstādi: Kristīnes Lipkovas ebru tehnikā veidotos darbus ar nosaukumu “Ūdens mistērijas”.

7. aprīlī Ambeļu skreinē varēs piedalīties 4 darbnīcās. No plkst. 11:00-15:00 baļķu apstrāde ar senajiem darbarīkiem, tradicionālās pirts zinības, kulinārā mantojuma prasmju apgūšana, bet no plkst. 15:00 danču darbnīca ar folkloras kopām "Dyrbyni" un "Speiga".

NORISES VIETAS: 

Baļķu apstrāde, pirts zinības, rauga mīklas ēdieni, danči Tradīciju māja „Ambeļu skreine” Parka iela 16, Ambeļi 07.04. plkst. 11–15 – darbnīcas. Maksimālais dalībnieku skaits – 10 07.04. plkst. 15–19 – vakarēšana. Maksimālais dalībnieku skaits – 50 Meistari: OSKARS MEŽNIEKS, DZINTRA ABARONE, BROŅISLAVA GAVARE, INESE PLIVDA, FOLKLORAS KOPA „SPEIGA” Informācija: Ingrīda Skutele, tālr.: 29142802; e-pasts: skuteleingrida@inbox.lv

Tradicionālo mūzikas instrumentu demonstrēšana un muzicēšana, grozu pīšana, kulinārā mantojuma meistarklase Naujenes Kultūras centrs Muzeja iela 6, Lociki, Naujenes pagasts 06.04. plkst. 15–18. Maksimālais dalībnieku skaits – 30 Meistari: INA VAIKULE, HELĒNA AUKSTARE, INGA ZEILE un FOLKLORAS KOPAS „RŪŽEŅA” dalībnieki Informācija: Olga Kuzmina, tālr.: 65474268; e-pasts: naujene_kc@inbox.lv

Sievas cepures šūšana Raiņa māja Berķenelē Birķineļi, Kalkūnes pagasts 07.04. plkst. 12–15, Maksimālais dalībnieku skaits – 15 Meistari: RASMA IVBULE Informācija: Inese Bērziņa, tālr.: 29272200; e-pasts: berkenele@inbox.lv

Pilns saraksts ar norises vietām - http://www.satiecsavumeistaru.lv/Uploads/2018/03/26/1522072808_4434.pdf

 “Satiec savu meistaru! 2018” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas novadu un pilsētu pašvaldībām.

Daugavpils novada jaunieši piedalīsies talantu konkursā “Zibsnis”