Medumu speciālā pamatskola apkuri veiks ar modernām iekārtām

AKTUĀLI

Ir noslēdzies Valsts Investīciju projekta “Pakalpojuma infrastruktūras  attīstība, modernizējot  Augšdaugavas  novada pašvaldības siltumapgādes infrastruktūru  un nodrošinot pāreju no fosilā kurināmā tehnoloģijām uz AER tehnoloģijām” posms Medumos. 10. maijā tika pieņemta ekspluatācijā atjaunotā katlu māja, kas izmanto atjaunojamos energoresursus. Rezultātā notika apkures katlu nomaiņa Medumu speciālajā pamatskolā.   

Darbus veica  SIA ”Siltumtehserviss”, projekta dokumentāciju izstrādāja  SIA “VM Komforts”, būvuzraudzību nodrošināja SIA “Varsla”

Projekta kopējas izmaksas Medumos 149 866,45 eiro. Veicot katlu mājas atjaunošanu, tika  demontēti divi novecojušie ogļu katli un uzstādīts viens granulu katls ar jaudu 150 kW un viens kombinētais granulu/malku katls ar jaudu 150kW. Kurināmā uzglabāšanai blakus katlu mājai uzstādīta granulu tvertne ar tilpumu 16 m3, 2000 l akumulācijas tvertne, siltummezglā uzstādīta iekārta skolas nodrošināšanai ar karstu ūdeni. Katlu māja darbojas automatizēta režīmā.   

Jauno katlu siltuma jauda nodrošina vienlīdzīgu esošo iekārtu siltuma jaudu. Granulas tiek padotas automātiski, automātiski arī aizdegas. Notiek arī automātisks degļa tīrīšanas un novadīšanas uz pelnu trauku process. Katlu darbības kontrolei un regulēšanai pastāv iespēja attālinātam pieslēgumam caur internetu.

Pašlaik vēl turpinās darbi objektā “Moduļu tipa katlu mājas būvniecība un siltumtīklu pieslējumā ierīkošana pašvaldības ēkām Miera ielā, Mirnijā,  Laucesas pagastā.”

Jau iepriekš šī projekta ietvaros tika pieņemta ekspluatācijā iekārta un paveikti atjaunošanas darbi katlumājā SAAC “Avots” Kraujā, Naujenes pagastā (darbi pabeigti jau 2022. gadā). Katlu māja no akmens oglēm pārgāja uz granulām.

Teksts, foto: D. Bitiņš

Ģimenes diena Ilūkstes Kultūras un mākslas centrā