Medumu jaunieši attīrīja ezera krastu, labiekārtoja vidi un rīkoja pasākumus

Jaunatnei

Neskatoties uz to, ka maijā un jūnijā jauniešiem bija jākārto eksāmeni, Medumos tika paveikts diezgan kupls aktivitāšu skaits.

Jaunieši, gatavojoties Latvijas simtgades akcijai “Simts labi darbi”, izgatavoja no finiera un izkrāsoja putnu un ziedu figūras. Šīs figūras tika uzstādītas Medumu ceļa posmā no Zarasiem uz Daugavpili. Uzstādīts tā, lai varētu sveikt viesus no citām valstīm.

Tā kā Medumu pagasta ezers ir viens no cilvēku viesošanās iemesliem Medumos, tika pieņemts lēmums attīrīt ezera krastu. Jaunieši palīdzēja atbrīvot ezeru no nezālēm. Rezultātā, tika paplašināta peldvieta maziem bērniem.

Jūnijā Medumu pagasta jaunieši rīkoja tikšanos ar vecāka gada gājuma cilvēkiem. Jaunieši aicināja seniorus padalīties ar ģimenes receptēm, lai Latvijas Simtgades noskaņās varētu izveidot bukletus, kuros tiks attēlotas dažādas ģimeņu receptes. Bukleti tiks uzdāvināti Medumu pagasta svētkos septembrī. Pirms tikšanās, jaunieši sagatavoja cienastā pankūku torti ar iebiezināto pienu un zemenēm, kuru novērtēja kopā ar senioriem.

1. jūnijā jaunieši palīdzēja Medumu pagasta pārvaldei organizēt pasākumu veltītu Starptautisko bērnu aizsardzības dienai, savukārt 21. jūnijā jaunieši atbalstīja akciju “Izgaismo Latviju”, kura norisinājās ne tikai Medumu pagastā, bet arī visā valsts teritorijā. Tāpat jaunieši pielika roku Līgo svētku organizēšanā - tika skandinātas dziesmas, iedegts ugunskurs, cildinātas tradīcijas un iesaistīti gandrīz visi klātesošie.

Jaunieši aktīvi atbalstīja kaimiņu jauniešus no Skrudalienas un Kalkūnes, ar interesi iesaistoties un piedaloties jauniešu organizētos pasākumos.

Informāciju sagatavojis:
Igors Lisjonoks
Medumu pagasta jaunietis

 

Atklāta pašvaldību dāvinātā īpaši apgleznotā ģerboņu siena par godu Latvijas simtgadei