Medumu ciema svētki

AKTUĀLI

Pavisam nemanot, aizritēja pēdējās šīs vasaras dienas un atkal pienācis rudens, kas sev līdzi atnesis arī Medumu ciema svētkus. Rudens tikšanās jau kļuva par labu tradīciju, tieši tādēļ, ka rudenim piemīt sevišķa burvība. Neskatoties uz lietainajiem un miglā tītajiem rītiem, mēs tomēr ilgojāmies pēc tiem brīžiem, kad saules stari tik tikko jaušami cenšas izlauzties cauri miglas vāliem, lai apmirdzētu pirmajās rudens salnās dzeltējošās lapas. Arī Medumu ciema svētku dalībniekiem bija iespēja izjust šīs burvības izpausmes, piemēram izcīnot pirmo vietu kādā no sporta aktivitātēm, baudot koncertu vai cienājoties ar aromātisko rīsu putru ar žāvētiem augļiem.

Ciema svētku ietvaros tika organizētas divas fotoizstādes: “Pasaule mums apkārt” tapusi sadarbībā ar mākslas pedagoģi un fotomākslas pasniedzēju Martu Valujevu, bet par fotoizstādes “Medumu pagasta ezeri” tapšanu parūpējās ciema aktīvā jaunatne Jauniešu centra vadītājas Diānas Mikulanes vadībā.

Tāpat visi apmeklētāji varēja piedalīties biedrības “Medumu Cerība” organizētajā radošajā darbnīcā un savām rokām izveidot neparastās rotaslietas un citus skaistus nieciņus, ka arī apskatīt no stikla pudelēm, vienreizējās lietošanas traukiem, makulatūras un tekstila veidotās kompozīcijas, jo Medumu pagasta jaunieši ir par Zaļu Latviju.

Svētku koncertā uzstājas īpaši viesi: grupa “Warm House” no Daugavpils un Silenes Kultūras nama deju kolektīvs “Tornado” (mākslinieciskā vadītāja Alevtīna Mihailova). Muzikanti priecēja ar skanīgām balsīm, skaistām melodijām un dejā aicinošiem mūzikas ritmiem. Deju kolektīvs pārsteidza gan ar mūsdienīgām, gan ar retro dejām, kā arī ar krāšņiem tērpiem.

Medumu Tautas nams sirsnīgi pateicas vietējo iedzīvotāju atsaucībai un izrādītajai aktivitātei svētkos, Daugavpils novada domei un Medumu pagasta pārvaldei par pasākuma finansējumu, uzņēmumam SIA “Dvinska Plus” par gardajām uzkodām, biedrībai “Medumu Cerība” par dalību pasākuma organizēšanā, paldies arī māksliniekiem par atsaucību un profesionalitāti. Novēlām  Medumu ciemam turpināt attīstīties un plaukt vēl gadiem ilgi. Uz tikšanos nākamgad!

Notiks Dubnas pagasta senioru balle