Medumos norisinājās “Lielais Medumu copes festivāls”

AKTUĀLI

17. februārī Medumu ezerā norisinājās Augšdaugavas novada atklātās sacensības zemledus makšķerēšanā “Lielais MEDUMU copes festivāls” ar mērķi popularizēt makšķerēšanu, radīt makšķernieku svētkus, kopības sajūtu visu vecumu un dzimumu makšķerniekiem, parādīt plašās makšķerēšanas iespējas Medumu ezerā un visā Augšdaugavas novadā.

Makšķerēšana notika “tautas klasē”, tas nozīmē, ka visi pasākuma dalībnieki makšķerēja norobežotā noteiktā ezera rajonā. Sacensības sākās plkst. 8.00 un ilga piecas stundas, tad sekoja lomu mērīšana.

Kopumā sacensībās piedalījās 47 makšķernieki. Jaunākajam dalībniekam Robertam Kotovam ir tikai 8 gadi, savukārt vecākajiem copmaņiem Antoņinai Bordānei un Vladimiram Larionovam ir 72 gadi.

Reģistrējoties katrs dalībnieks ieguva noteiktu kategoriju – Mazie copmaņi (bērni un jaunieši līdz 16 gadiem), Copmanītes (sievietes), Lielie Meistari (vīrieši no 17 gadiem). Saskaņā ar makšķerēšanas noteikumiem katrs dalībnieks pasākuma laikā drīkstēja makšķerēt ar vienu makšķeri, pārējās pieturot rezervē kādā konteinerā. Ēsmai drīkstēja izmantot jebkurus ziemas mānekļus un makšķeres (mormiška, balansieris, vizulis bļitka, ziemas pludiņmakšķere), savukārt aizliegts izmantot dzīvas vai beigtas zivtiņas vai to sastāvdaļas. Lomos drīkstēja paturēt visas Latvijas Makšķerēšanas un Vēžošanas noteikumos atļautās zivis noteiktos izmēros un daudzumos. Pasākuma dalībnieks vienlaicīgi drīkstēja aizņemt divus āliņģus, atzīmējot tos ar karodziņu vai citu atpazīšanās zīmi, bet vienam no otra bija jāietur 5 metru distance.

Pēc spraigām sacensībām pienāca laiks pārbaudīt katra dalībnieka guvumu. Loms tika vērtēts vairākās nominācijās. Balvu nominācijā “Lielākā rauda” ieguva Oļegs Kalpakovs, “Lielākais breksis” – Igors Surkovs, “Lielākais asaris” – Edgars Davičuks, “Festivāla mazākā zivs” – Aleksandrs Fiļimonovs, “3 lielāko raudu garums”  - Vjačeslavs Mištovs, “3 lielāko asaru garums” – Jānis Kuklis.

Balvu nominācijā “Lielākā zivs” starp sievietēm ieguva Zoja Jevdokimova, bet starp jauniešiem – Renārs Laurencs.

Nominācijas lomu ieguvēji tika apbalvoti ar dāvanām, starp pārējiem sacensību dalībniekiem tika izlozētas vairākas vērtīgas sponsoru (SALMO) un Augšdaugavas novada pašvaldības sagādātās balvas balvas – siltie cimdi, termosi, siltās zeķes cepures un galvenās balvas- makšķerēšanas inventārs.

Dalība pasākumā bija bezmaksas, taču dalībniekiem bija jābūt derīgai Makšķernieku kartei un Augšdaugavas novada ezeru licencei (vienā licencē 12 ezeri t.s. Medumu ezers).

Pasākumu rīkoja Augšdaugavas novada pašvaldības Centrālās pārvaldes Dabas resursu nodaļa, sacensību galvenais tiesnesis bija Normunds Grabovskis.

Bebrenē varēs skatīties daudzsēriju komēdiju "Pansija Pilī"