Medumos apguva ūdens pārneses druku

AKTUĀLI

  1. un 11. jūlijā jebkura vecuma interesenti sanāca Medumu pagasta Tautas namā, lai iepazītos ar hidrogrāfijas jeb ūdenes pārneses druku.

Ūdens pārneses druka, kas pazīstama arī kā iegremdēšana, ūdens pārneses attēlveidošana, hidroloģiskā iegremdēšana, hidrogrāfija – ir metode drukātu zīmējumu pielietošanai trīsdimensiju virsmām. Iegūtās kombinācijas var uzskatīt par dekoratīvo mākslu vai lietišķo mākslu. Hidrogrāfisko procesu var izmantot metālam, plastmasai, stiklam, cietiem kokiem un dažādiem citiem materiāliem.

Nodarbībā Medumu pagasta Tautas namā divu dienu laikā tika izmēģinātas divu veidu krāsas un viens krāsojamais objekts - stikla burka. Tika izmantota krāsa uz ūdens pamata un universālā krāsa. Visu procesu - materiāla sagatavošana, apstrādājot to ar gruntu, un krāsošana - nodarbības apmeklētāji darīja paši. Veicot dažādus mēģinājumus, visi nodarbības dalībnieki atzina, ka abas krāsas ir interesantas pielietojumā, kaut arī darba tehnika un rezultāts mazliet atšķiras. Kā arī, ka bija interesanti novērot kā citiem dalībniekiem veicās darboties ar šo tehniku.

Tas bija pirmais Medumu pagasta Tautas nama pasākums pēc COVID-19 dēļ ieviestajiem ierobežojumiem. Var noteikti būt pārliecinātiem, ka tāds košums, kas radās nodarbībā - noteikti bija nepieciešams un interesants visiem apmeklētājiem.

Tekst, foto:
Elizabete Poddubnova
Medumu pagasta Tautas nama vadītāja

Tiks labiekārtota latgalisko tradīciju un prasmju māja "Ambeļu skreine"