“Medicīniska diagnoze bērnam no bērnu nama – stereotipi un realitāte ikdienā”. Sarunu cikls vecākiem, kuri uzņem bērnus ģimenēs

Pagastu un pilsētu ziņas

Atbalsta programma Plecs rīko 3 sarunu ciklu, lai skaidrotu, ar ko jāsaskaras ģimenēm, uzņemot ģimenē bērnu ar kādu saslimšanu. Plecs, atbalstot ģimenes, kuras gatavas uzņemt bērnus no bērnu namiem, vērš uzmanību uz medicīniskajām diagnozēm, kas uzstādītas bērniem un ko tās nozīmē bērna aprūpē ikdienā.

Sarunu cikla ietvaros tiks runāts par medicīniska satura jautājumiem, kuri rodas katrai ģimenei, gatavojoties uzņemt bērnu no bērnu nama. Sarunas tiek veidotas ar mērķi kliedēt bažas un aizspriedumus par dažādām saslimšanām. “Redzam, ka šobrīd bērnu namos dzīvo brīnišķīgi, dzīvespriecīgi bērni, taču viņiem uzliktās diagnozes nobiedē potenciālos vecākus. Bieži ģimenes izdzird tik biedējošo HIV vai C hapatītu un nobīstas, nemaz neiepazīstoties ar pašu bērniņu,” saka Pleca vadītāja Līva Fomrate. Bieži gadījumi, kad vecāki neuzņem bērnu ģimenē, ir tieši informācijas trūkums vai maldīgi pieņēmumi par konkrētu saslimšanu vai diagnozi.

Aprīļa garumā sarunās piedalīsies pieredzējuši speciālisti, un stāstīs par dažādu saslimšanu izpausmēm, bērna vajadzībām un rūpēm ikdienā. Sarunas palīdzēs vecākiem būt pilnīgāk informētiem par dažādām medicīniskajām diagnozēm un to nozīmi ikdienas rūpēs, kā arī stiprinās ģimeņu psiholoģisko sagatavotību, pirms vecāki pieņem bērnu ģimenē. Lai izvērstāk spētu runāt par dažādām tēmām, sarunu cikls tiks dalīts vairākās tikšanās reizēs.

Sarunu cikls norisināsies Rīgā, Pleca telpās Senču ielā 4. Lūdzam iepriekš pieteikties, zvanot uz 29119938 vai sūtot e-pastu uz info@plecs.lv

Sarunas tēmaSarunas laiksLektors
"Infekciju slimības"

Padziļināta saruna par HIV un B un C hepatītiem.

10. aprīlī, plkst. 18:00Dr. Valentīna Sitkare – pediatre, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „Latvijas Infektoloģijas centrs” Infektoloģijas poliklīnikas ārste.
"Garīgās saslimšanas”

Padziļināta saruna par garīgām saslimšanām un bērnu attīstības problēmām, autisma un garīgas atpalicības pazīmēm.

 

18. aprīlī, plkst.18:00Dr. Ņikita Bezborodovs – bērnu psihiatrs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs.
"Psiholoģiskā sagatavotība"

Padziļināta saruna, kā būt psiholoģiski noturīgam, uzņemot ģimenē bērniņu ar garīgām saslimšanām un kā runāt ar bērnu un apkārtējiem cilvēkiem par bērna diagnozēm.

25. aprīlī, plkst. 18:00Psiholoģe Psych. Mag. Inese Bordāne – pieredzējusi Sociālo pakalpojumu aģentūras speciāliste.

 

Kā būtu, ja Daugavpils novads kļūtu par Latvijas jaunatnes galvaspilsētu 2019?